Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon LBP5050n - podwójne drukowanie w kolorze.

lukpio3 05 Jul 2012 16:49 7432 26
    lukpio3
    Level 21  
    Witam.
    Mam słuchajcie problem z kolorową drukarką laserową canon LBP 5050n. Problem jest tylko przy druku w kolorze. Na czarno drukuje idealnie. Natomiast jak drukuję np jakiś tekst w kolorze to że tak powiem jest on podwójny, rozmazany, nie wiem jak to dobrze nazwać. Po prostu każda kolejna warstwa koloru jest tak jakby przesunięte minimalnie i się nie pokrywają przez co właśnie jest wrażenie nie wyraźności. Czy macie pomysł co to może być? Nigdy z nią problemów nie było. Dopiero od paru dni takie cyrki się dzieją.

Dodam jeszcze że te przesunięcia są naprawdę minimalne, nie jakieś wielkie, dosłownie ułamki milimetra. Tonery oryginalne bo tylko takie kupuję, kalibrowana raz, niestety bez skutku. Drukarka nie jest jakaś stara bo ma dopiero 2 lata.
    User removed account
    User removed account  
    lukpio3
    Level 21  
    Jutro na pewno odpowiem, sprawdzę wszystko o czym piszecie bo to moja biurowa drukarka padła a muszę mieć kolorową bo często drukuję w kolorze. Czym taką optykę można ewentualnie przeczyścić? IPA i kawałek ręcznika papierowego będą dobre? Czy może lepsze sprężone powietrze? Orientujesz się może jak bardzo utrudniony dostęp jest do optyki w tej drukarce? Mam nadzieję że nie trzeba połowy jej rozebrać aby się dostać do lasera.
    User removed account
    User removed account  
    lukpio3
    Level 21  
    Właśnie sęk w tym że instrukcji serwisowej brak. Też już dziś szukałem ale znalezienie jest chyba nie możliwe. A powiedz mi, ten dziennik zdarzeń to gdzieś we właściwościach drukarki powinien być?
    lukpio3
    Level 21  
    A więc, jak drukuje jakieś kwadraty w kolorze to są na nich niestety pasy. Podczas drukowania wyskakuje błąd "Nie można poprawnie dopasować pozycji drukowania każdej z kaset z tonerem. Anuluj zadania drukowania a następnie spróbuj ponownie wykonać korekcję kolorów niezarejestrowanych. Aby kontynuować drukowanie kliknij przycisk "Usuń błąd" " Gdy go kliknę to drukuje właśnie rozmyte i z pasami.
  • Helpful post
    jarmo1
    Level 14  
    Kolego, miałem takie historie lecz z drukarkami HP np 4650 przyczyną była kalibracja tonerów, któryś z kolorów nie chciał się poprawnie skalibrować. Pomógł cold reset, czyszczenie styków i ponowne kalibrowanie.
    Pozdrawiam
    lukpio3
    Level 21  
    Czyli jednak nie optyka, super. A możesz napisać na czym polega ten cold reset i jak go zrobić? Rozumiem że mówisz o czyszczeniu styków przy tonerach?
    leeart

Level 34  
    Ja bym zaczął od podmiany tonerów.
    1) Open the front door and the rear cover unit and then turn the printer on.
    2) Close the front door and the rear cover unit within 10 seconds.
    3) The engine-test page should have a series of horizontal lines as shown below.
    dołącz skan po wydruku.
    lukpio3
    Level 21  
    Czyli tak, otwieram pokrywę przednią (chodzi o tą klapkę pod którą są tonery? ), otwieram pokrywę tylną, włączam drukarkę i w ciągu 10s zamykam pokrywę tylną po czym zostanie wydrukowana strona testowa. Dobrze zrozumiałem?
    leeart

Level 34  
    Tak jak napisane, zamykasz przednie i tylną pokrywę w ciagu 10 s.
    lukpio3
    Level 21  
    Ok. I to jest ten reset drukarki czy to ma wyłącznie na celu wydrukowanie strony testowej?
    leeart

Level 34  
    Nie, to ma pokazać czy należy zrobić kalibrację skanera. Ta drukarka raczej nie ma zimnego resetu.
    jarmo1
    Level 14  
    Patrząc na drukarkę o której mowa to nie widzę by miała skaner, o ile wiem to skaner mają drukarki wielofunkcyjne i służy on do skanowania stron do wydruku z ADF-u, do pliku i Xerowania z płyty, ten model ma LASERY. Jeśli chodzi o reset jak napisałem wyżej resetowałem HP jeśli chodzi o Canon to miło by było by znaleźć jak zresetować do ustawień fabrycznych.
    Pozdrawiam
    leeart

Level 34  
    Skanera owszem ta drukarka nie ma. A skan można zrobić na innym urządzeniu. Jeżeli mam pomóc to przydał by mi się wydruk strony testowej.

Co do ustawień, jakichkolwiek (kalibracja, reset, soft), to tylko przez tryb serwisowy.
    lukpio3
    Level 21  
    Skan będę mógł wrzucić dopiero w poniedziałek. Wczoraj drukowałem na próbę kwadrat koloru pomarańczowego to mi wydrukował ten kwadrat jakoś tak przekręcony trochę, jego krawędzie były ciemnogranatowe a takowych nie rysowałem, w ogóle nie miał on żadnych krawędzi no i wnętrze kwadratu było w takie pasy, nie szerokie, wąskie ale nie był to jednolity kolor.
    leeart

Level 34  
    Z tego co piszesz to masz problem z tonerami, ewentualnie coś z pasem transferowym.
    lukpio3
    Level 21  
    Czyli od czego radzicie zacząć? Przeczyścić styki i wymienić tonery?
    jarmo1
    Level 14  
    Dodam tylko byś na razie wyczyścił styki z prawej strony tonerów i z prawej strony styki w drukarce. Następnie włącz drukarkę i zrób kalibrację może pomoże bez resetowania.
    lukpio3
    Level 21  
    Kalibrację robi się w tej drukarce z komputera?
    leeart

Level 34  
    Jak jest w opcji sterownika to tak, ja nie pamiętam.
    User removed account
    User removed account  
    lukpio3
    Level 21  
    W załączniku przesyłam skany wydruków.

Canon LBP5050n - podwójne drukowanie w kolorze. Canon LBP5050n - podwójne drukowanie w kolorze.
  • Helpful post
    leeart

Level 34  
    definitywnie toner czerwony do wymiany.
    lukpio3
    Level 21  
    Tak też myślałem. Bo cały czas podczas kalibracji wywala jakiś błąd z tym czerwonym. Są z nim jakieś problemy. Już zamówiłem nowy.
    User removed account
    User removed account  
    lukpio3
    Level 21  
    Zapomniałem odpowiedzieć co było. Oczywiście winny był toner. Wymiana sprawiła że drukarka drukuje elegancko.