Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VAILLANT GEYSER Mag Premium słaba iskra

05 Lip 2012 21:19 2315 7
  • Poziom 2  
    witam serdecznie, jestem użytkownikiem / 12 lat / piecyka Mag Premium 19/2 XIP - zapłon elektryczny. Od pewnego czasu mam problemy z załączeniem pieca. Zauważyłem że elektroda podaje bardzo słabą iskrę, w dłuższych odstępach albo wcale. Zawsze iskra przeskakiwała z dużą częstotliwością, słyszalnie, a zapłon następował w zasadzie od razu. Nadmieniam, że przy odkręceniu ciepłej wody i zapaleniu " świeczki" zapalniczką pali natychmiast. Zgodnie z poradami forum: wymieniłem baterie, czyściłem elektrody, próbowałem zmieniać rozstawienie elektrod, działa mikro, czujniki, gaz jest podawany, wszystko wyczyszczone. Membrana niedawno wymieniana. Czy problem leży w sterowaniu 121212 / białym ??? Proszę o opinię fachowców bo zamierzam zakupić sterownik a wiadomo że w razie czego zwrotu nie ma. Może jeszcze coś mógłbym sprawdzić??? Może coś innego ma wpływ na słaba iskrę??? Pozdrawiam serdecznie.

Proszę poprawić błędy pisowni
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Według mnie to czas na solidną konserwację, albo na wymianę sprzętu. Jeżeli nie dopuszczasz do sprzętu serwisanta, to czas na instalatora i wymianę podgrzewacza.
    Niestety brak doświadczenia i niewiedza psuje urządzenia. Samemu to możesz baterie wymienić, a regulację zostaw tym którzy to potrafią.
  • Poziom 20  
    Częstym problemem były " czarne skrzynki " czyli elektronika. Iskra zaczyna coraz wolniej przeskakiwać aż w ogóle zanika.

Pomijam fakt że najpierw trza porządny przegląd zrobić.
  • Poziom 2  
    Serwis wymieniał 1,5 roku temu membranę, był robiony przegląd - wszystko było w najlepszym porządku. Teraz w rozmowie telefonicznej także wskazano, że prawdopodobnie nastąpi wymiana elektroniki / 260 zl + koszt usługi / . Wiem ze najprościej jest wymienić dlatego pytam fachowców co może jeszcze powodować takie objawy być może usterka jest prostsza i tańsza .
  • Poziom 2  
    Czyli jednak 121212 do wymiany. Wobec tego jeszcze jedno pytanie: czy ma sens kupowanie używki za 50-60 złotych ?
  • Poziom 20  
    ... a jaką masz gwarancję że będzie działać??
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Piecyk działa jak nowy. Przyczyna? Niewiedza i brak doświadczenia jak to niektórzy podpowiadali ??? Otóż nie : zgodnie z przewidywaniami jak i podpowiedziami padła elektronika 121212. Jak się okazało podane przez serwisanta 260 zł + koszty wymiany to cena netto!!!! Serwisant telefonicznie rozmawiał ze mną o kwocie ponad 400 zł / :( /. Rozwiązanie : zakup 121212 z demontażu za 60 złotych razem z elektrodami, godzinka zabawy przy kawce, przeczyszczone wszystkie styki, ustawienie elektrod, i dobre baterie. Dziękuję za rady i pozdrawiam - temat do zakończenia.