Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pionowy jasny pasek szerokości piksela na matrycy

ando09 05 Lip 2012 21:51 4093 4
  • #1 05 Lip 2012 21:51
    ando09
    Poziom 15  

Witam mój kolega ma toshiba satellite jakąś tam, wielkości 17" ostatnimi czasy pojawił się na matrycy pionowy pasek szerokości piksela. Widać ze próbuje on się zabarwiać na czarno ale jest on bardzo jasny. Mam pytanie czy da się jakoś naprawiać matrycę czy trzeba ją wymienić co w tym modelu nie wchodzi w rachubę bo nowa matryca kosztuje około 500zł a cały laptop używka to koszt 800zł.

0 4
  • #2 05 Lip 2012 22:21
    marekchyla1994
    Poziom 19  

Chyba tylko wymiana matrycy ponieważ pionowy pasek może być powodem przełamanej/przerwanej/nadpalonej taśmu od matrycy do logiki .

0
  • #3 05 Lip 2012 22:22
    Fazi87
    Poziom 24  

Prawdopodobnie odkleja się taśma od matrycy nie spotkałem się z domowymi sposobami naprawy takiego uszkodzenia, ale nie mówię że ich nie ma.

0
  • #4 06 Lip 2012 09:05
    ando09
    Poziom 15  

On nabiera kolorów ale są one bardzo wyblakłe i słabo widoczne. Na innym forum powiedziano mi ze to może być taśma lcd (ta która łączy ekran z kartą graficzną) chodź mi się to mało prawdopodobne wydaje ponieważ niema żadnych innych oznak.

0
  • #5 09 Lip 2012 05:59
    witel
    Poziom 12  

Właśnie kilka dni temu miałem podobny objaw na matrycy 15''. Pionowy pasek grubości kilku pixeli skrajnie z prawej strony, zmieniał kolor przy poruszaniu matrycą za lewy róg. Odkręciłem i odkleiłem z dolnej strony elektronikę matrycy (z górnej była ciągle połączona z matrycą rzędem taśm flex. Tam, gdzie pisze Don't touch). Zauważyłem, że pasek znikał, gdy ciągnąłem za taśmę w okolicy paska, w sposób jakbym chciał ją wyrwać z matrycy. Podłożyłem kawałek gumki na zgięciu taśmy flex w miejscu, które wybadałem doświadczalnie - nie było nad samym paskiem. Przykręciłem i dokleiłem elektronikę i teraz pasek nie pojawia się nawet przy poruszaniu matrycą. Wiem, że to jest tylko obejście problemu, ale póki co - działa.

0