Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie kupić głowice do miniwiertarki

05 Lip 2012 22:25 4258 7
  • Poziom 10  
    Witam

Od jakiegoś czasu poszukuję głowic/zacisków wiertłą do mojej miniwiertarki (taka zwykła najtańsza Vellmana)

Otwór, do którego wsadza się głowicę ma 5mm średnicy, głębokość ma 15mm, musi zmieścić wiertła od 0.6mm.

Pamiętam dobrze, że kiedyś na allegro był sprzedawca, który miał w ofercie różne głowice do takich miniwiertarek ale to było kilka lat temu. Szukanie po allegro nie daje rady a w google jeden wielki śmietnik.

Czy ktoś z was wie gdzie można takie głowice kupić, allegro i sklep internetowy.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 42  
  • Poziom 10  
    Futerka czyli takie jakby przejściówki? Że one mają większą średnicę ale na końcu futerka można zamontować mniejsze wiertło?
  • Poziom 42  
    Futerkio to taki regulowany uchwyt, w tym przypadku mały, ale zbudowany analogicznie do normalnych wiertarek. Zobacz miniwiertarkę Proxxon 240 (chyba seria FSB, czy jakoś podobnie). Takie mini-futerko to ok. 30zł, a pierwsza miniwiertarka z nim jaką znam to ok. 80-90zł.
  • Poziom 31  
    Ta wiertarka Vellemana choć tania jest kiepska , ostatnio jedną załatwiłem używając ją do cięcia cienkiego plastiku.
    Używałem tarczy Proxxona , po dwóch cięciach oś zaczęła bić i już po sprzęcie .

Teraz mam mocniejszą Donau D-0400 , można dokupić do niej właśnie futerko.

Donau oferuje również futerka pasujące do Dremela i Proxxona bo każda z nich ma inny gwint niestety.
  • Poziom 28  
    Polecam uchwyt samocentrujący Link lub tulejkę zaciskową, taką:Link. Mocowane są na wałku za pomocą wkręta.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj zupełnie przypadkiem znalazłem Oo

Sklep "MASTERTOOLS" na allegro, użytkownik "masterlee" tytuł aukcji "GŁOWICZKI PRECYZYJNE DO MININARZĘDZI OD 0,3mm"
  • Poziom 23  
    krzycho123 napisał:
    Ta wiertarka Vellemana choć tania jest kiepska , ostatnio jedną załatwiłem używając ją do cięcia cienkiego plastiku.
    Bo to jest wiertarka, która nadaje się raczej, ale do sporadycznego mikrocięcia. Boczne (promieniowe) obciążenia, szybko niszczą łożyska silnika. Ja mam takie dwie. Kupiłem je jakiś czas temu w AVT po 18 PLN. Jednej używam, a druga czeka , gdybym przypadkiem, zniszczył pierwszą. Nie jest to oczywiście żadna rewelacja. Ma dość mała moc. Ale do małych wiertełek i amatorskiego używania, jak na swoją cenę wystarczy. Futerek (uchwytów) możesz szukać również, wśród importu z d. ZSRR. nie obecnej Rosji. Mieli oni kiedyś takie 2 w jednym, a mianowicie wiatraczek z uchwytami("futerkami") do małych wiertełek. Ja takie kiedyś kupiłem. Uchwyty są bardzo solidnie wykonane. Dużo lepiej niż te Vellemana.