Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FX6600, Cyfra+ i blokowanie się kanałów Polsatu.

Maciejdr 06 Lip 2012 09:31 2674 4
  • #1 06 Lip 2012 09:31
    Maciejdr
    Poziom 7  

Witam.
    Być może na skutek burzy lub też moich przełączeń gdy podłączałem na próbę dekoder HD Sagemcom, zaczęły mi się na Fergusonie FX6600 zacinać kanały Polsatu za wyjątkiem Polsatu Film. Wspomniane kanały działają kilkanaście sekund, po czym robi się stop-klatka i wyświetla się napis "zakodowane" czy coś w tym rodzaju, po następnych kilku minutach program odwiesza się, ale już po kilkunastu sekundach zawiesza się ponownie. Pomaga przełączenie na inny program i powrót, ale to tylko daje kilka sekund oglądania i sytuacja się powtarza - program zostaje zakodowany. Dodam że korzystam ze splittera przewodowego, ale nie ma to chyba znaczenia, gdyż na oryginalnej karcie Cyfry+ dzieje się to samo. Na starym dekoderze Cyfry+ nie ma tego problemu. Za radą sprzedawcy splittera, który stwierdził że mogło się oprogramowanie dekodera uszkodzić, przywróciłem w Fergusonie ustawienia fabryczne, ale jak już udało mi się po tym zabiegu przywrócić dekoder do życia (usilnie szukał drugiej karty w nieistniejącym slocie), to nic się nie zmieniło. Proszę o pomoc i radę co zrobić w tej sytuacji.
    Pozdrawiam,
    Maciek.

• #2 08 Lip 2012 12:08
    mihal2002
    Poziom 43  

Maciejdr napisał:
    Proszę o pomoc i radę co zrobić w tej sytuacji.

Wgrać oprogramowanie nowe oraz wymienić czytnik kart.

• #4 09 Lip 2012 11:50
    Maciejdr
    Poziom 7  

Czyli dość stare oprogramowanie z 2008 roku?
    Widzę że jest instrukcja instalacji. Zastanawiam się czy mój laptop ma wyjście RS232 i czy zdobędę kabelek. W każdym razie wielkie dzięki za pomoc.

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Czy taka operacja, przy braku wyjścia RS z laptopa, możliwa jest za pomocą przelotki USB -> RS232 i który COM wówczas wybrać do przesłania softu?

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Nie chcę zawracać głowy, spróbuję reanimować mój stary komputer stacjonarny, może coś z tego wyjdzie.
    Pozdrawiam.

• #5 12 Lip 2012 07:15
    Maciejdr
    Poziom 7  

Udało się! Wgranie tego oprogramowania pomogło, aczkolwiek są pewne problemy z Polsat Play i Polsat News - programy te lubią "mówić" że są zakodowane. Trzeba kilku przełączeń kanałów aby załapały - wcześniej tego nie było.
    W każdym razie dzięki wielkie za pomoc :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME