Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung CLP-300, nie chce sie uruchomić.

am93 06 Lip 2012 09:55 3439 7
  • #1 06 Lip 2012 09:55
    am93
    Poziom 8  

Witajcie,
    mam problem z moją drukarką, mianowicie kiedy próbuję ją włączyć drukarka pracuje przez chwilę, świecą się kontrolki i w pewnym momencie staje i pozostaje zapalone jedynie czerowna dioda co symbolizuje jakiś problem. Jakiś czas temu wymieniony był toner (czarny), póżniej wszystko działało okey. Spotkaliście się z czymś takim, czy nieunikniony będzie dla niej serwis..?

0 7
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2012 11:56
    Lukasz51
    Poziom 12  

Należy otworzyć tylnią i przednią klapę i sprawdzić czy wszystko jest ok. W tym modelu czujniki są bardzo czułe i wystarczy nawet najdrobniejszy kawałek papieru aby uniemożliwić uruchomienie sie drukarki. Sam nie wiedziałem co się dzieje, dopiero po dłuższym czasie odnalazłem kawałeczek papieru w rolkach i po jego wyjęciu drukarka wystartowała. Jeżeli kontrolki przy symbolach tonerów nie swiecą się na czerwono to jest z nimi wszystko dobrze. Aby dowiedzieć sie dokładnie dlaczego pali się czerwona dioda należy ze strony producenta pobrać i zainstalować Smatr Panel. W programie tym powinien zostać wyświetlony szczegółowy opis błądu.

0
  • #4 07 Lip 2012 11:32
    am93
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedzi. Przeczyściłem drukarkę, nie znalazłem tam nic, ale ku mojemu zaskoczeniu RUSZYŁA ! Jednak nie ma tak dobrze, udało m się przedrukować próbną A4 i na tym koniec, mianowicie drukarka chodzi chodzi.. rozgrzewa się pobiera papier i zacina. Jeśli w tym momencie otworze i zamknę klapę, rusza i drukuje, ale przy następnym dokumencie znów stop i trzeba powtórzyć powyższą czynność. Może to rozjaśni troche mój problem?
    @Lukasz51 nie mogę odnaleźć nigdzie tego SmartPanel, pomożesz ?

1
  • #6 07 Lip 2012 15:27
    am93
    Poziom 8  

Nie posiadam płyty, a na stronie (wybacz jeśli faktycznie tam jest) nie znalazłem. Wskażesz mi link ?

0
  • #8 09 Lip 2012 11:33
    am93
    Poziom 8  

Nie boli i o tym wiem. Mój błąd bo zakładke sterowniki pominąłem uznając że program sterownikiem nie jest. O dziwo, zaraz po instalacji programu drukara działa bez zarzutu... Dzięki za pomoc.

0