Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E7 nie ładuje baterii, komputer nie widzi telefonu

06 Lip 2012 11:13 9186 15
  • Poziom 12  
    Witam. Dostałem do naprawy Nokię E7, ale niestety jest problem. Telefon nie ładuje, komputer nie wykrywa telefonu, ogólnie brak reakcji na wpinanie kabla USB i ładowarki. Gniazdo siedzi dobrze nie ma żadnych uszkodzeń wizualnych. Telefon nie jest ani zalany ani po upadku. Co mógłbym jeszcze sprawdzić.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Można przywrócić wartości fabryczne w telefonie. Sprawdzić na innej ładowarce, na innym porcie usb. Można podmienić baterię.
  • Poziom 12  
    Baterie naładowałem w innym telefonie (trochę grzebania było). Telefon działa normalnie tylko w ogóle nie ma reakcji na ładowarkę i USB
  • TermopastyTermopasty
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozkręcałeś telefon? Być może piny się oderwały od płyty głównej.
  • Poziom 12  
    Piny od czego? gniazdo ładowanie siedzi prawidłowo złącze baterii tak samo. Oglądam tą płyte dłuższa chwilę i naprawde nic tu nie mogę znaleść.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba pod mikroskopem luknąć i poruszać delikatnie piny czy się ruszają. Wtedy masz pewność że z gniazdem jest wszystko w porządku. Wczoraj robiłem jakiegoś tam samsunga. Wzrokowo piny idealne, ale pod mikroskopem widać było, że ścieżka od zasilania była lekko naderwana.
  • Poziom 2  
    Ja mam ten sam problem,ale winą było złe włożenie kabla micro USB do telefonu,pod lekkim kontem włożyłem przez przypadek i zrobiło zwarcie ,nawet lapka mi wyłączyło i zresetowało w nim BIOS,i teraz telefon nie łączy się przez kabel z komputerem,i ładowarka również nie działa,mam gwarancję i będę go odsyłać do serwisu.

Moje pytanko brzmi czy można naładować telefon przez łącze HDMI w telefonie?
  • Poziom 38  
    Złącze hdmi jest złączem wyjściowym z telefonu i nie ma możliwości ładowania telefonu. A co do problemu ładowania to schemat plus miernik i popatrz czy masz napięcie za złączem, czy dociera do bezpiecznika i będziesz widział gdzie napięcie znika. Szybko dotrzesz do źródła problemu.
  • Poziom 13  
    Stawiam na złącze USB.Jest to standardowa usterka tego telefonu,mimo,że gniazdo wygląda na dobrze przylutowane...
  • Poziom 12  
    Trzeba wlutować nowe gniazdo czy wystarczy trochę cyny dołożyć?
  • Poziom 13  
    Najlepszym rozwiązaniem będzie wlutowanie nowego...
  • Poziom 12  
    Witam .Powyższy problem jest na płycie głównej ,że nie wykrywa telefonu oraz że nie ładuje.Proszę ściągnąć schemat zmierzyć napięcia ,rozumiem że przy tej usterce nie będzie komunikacji między lcd a telefonem co w sumuję brakiem połączenia z komputerem.Z pewnością wywołało zwarcie między tymi urządzeniami.
  • Poziom 12  
    Po naładowaniu baterii telefon działa normalnie, nie ma problemu z LCD. Baterię ładowałem w innym telefonie
  • Poziom 1  
    Józek 13 kolego podesłał bys mi ten chcemat bo mam własnie taki sam problem wymieniłem gniazdo i nic.
  • Poziom 15  
    Rysikiem ołówka można zatrzeć mikroskopijne różnice. Nie wiem jak to wygląda tutaj, ale w SE pomaga.
  • Poziom 12  
    wymieniony został moduł odpowiedzialny za ładowanie