Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralki z podłączeniem do ciepłej wody

asan15 06 Lip 2012 14:08 14449 7
  • #1 06 Lip 2012 14:08
    asan15
    Poziom 2  

Witam,
    - czy ktoś z forumowiczów posiada jakieś informacje dotyczące pralki Mastercook PFD-1426ET, lub innej pralki z możliwością podłączenia ciepłej wody ?
    - czy powyższy model będzie dobrym wyborem, czy jakiś inny (max. 1300 zł) ?
    - czy tylko Mastercooki produkują pralki z możliwością podłączenia ciepłej wody ?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

1 7
  • #2 06 Lip 2012 14:51
    mędrek82
    Poziom 11  

Mastercook ma w ofercie 3 modele pralek z systemem eco termic czyli możliwością podłączenia do ciepłej i zimnej wody PFD-1439 ET, PFD-1437 ET i najtańsza wspomniana PFD-1426 ET. Osobiście mam dobre zdanie o tych pralkach -duża oszczędnośc zwłaszcza gdy ktoś skorzysta z możliwości podłączenia do podgrzanej wody(fajne rozwiązanie gdy ma się np. kolektory słoneczne), pralka rozpoznaje temperaturę wody i automatycznie dostosowuje zużycie energii i prametry prania dając duże oszczędności. Modele te są produkowane w fabryce pralek w Polsce we Wrocławiu (poza modelem 9kg PFD-1439 ten produkowany jest w Hiszpanii). Brak konieczności podgrzewania bardzo zimnej wody przez urządzenie umożliwia zredukowanie zużycia prądu nawet o 30%. Jeśli urządzenie jest zasilane ciepłą wodą czas prania może być krótszy nawet o 35% . Generelnie duże oszczędności uzyskamy w każdym przypadku gdy woda uzyskiwana jest w inny sposób niż przy wykorzystaniu energii elektrycznej np przy wykorzystaniu gazu, czy gdy ciepłą wodę mamy w ryczałcie. Z tego co wiem to żaden inny producent na polskim rynku jeszcze nie ma pralek z tą funkcją -pewnie dopiero inni producenci pójdą w ślad za Mastercookiem bo zainteresowanie - potwierdzam jako sprzedawca - jest zauważalne.
    Podsumowując polecam bo jakościowo ta nowa lini pralek Mastercooka jest na przyzwoitym poziomie ale o tym już pisałem...

1
  • #3 06 Lip 2012 15:34
    zwykły człek
    Poziom 20  

Są też jeszcze w rynku 2 wcześniejsze modele - PFD-1267ETS i PFD-1467ETS pewnie będą też tańsze, a przynajmniej powinny być. Koleżanka ma tą pierwszą chyba z 4 lata. Kupiła bo ma ciepłą wodę z sieci. Jak na razie serwic był tylko raz do fartucha, bo jej się fiżbina w fartuch wbiła i z czasem się dziurka powiększyła i zaczęło kapać. Poza tym spokój, a przy jej 2 synach to prania ma dużo :).

0
  • #4 18 Lis 2012 13:44
    lazar
    Poziom 11  

A czy są jakieś Pralki z możliwością podpięcia ciepłej wody ładowane od góry?

1
  • #5 06 Maj 2013 21:03
    krisus86
    Poziom 9  

Również rozglądam się już za pralką na ciepłą wodę ze względu na to, że posiadam kolektory słoneczne i nadmiar gorącej wody, której i tak nie wykorzystuje w całości. Moja obecna pralka ma prawie 5 lat i póki co chodzi, ale wiadomo, że jej żywot kiedyś dobiegnie końca. Poza wspomnianymi pralkami Mastercoock również nie znalazłem w ofercie innych producentów pralek na ciepłą wodę. Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni. Jak ktoś będzie wiedział o takich pralkach to czekam na informację.

0
  • #6 16 Maj 2013 19:53
    tm_mm
    Poziom 1  

samsung ma taką pralkę w sojej ofercie - Samsung Eco Bubble WF 1804 WPV

0
  • #7 16 Maj 2013 21:33
    krisus86
    Poziom 9  

Faktycznie pralka Samsung Eco Bubble WF 1804 WPV wg specyfikacji technicznej ma możliwość podłączenia do ciepłej wody. Cena- 1800 zł to jednak trochę dużo ale w ostateczności do przyjęcia. W końcu technologia Eco Bubble, grzałka ceramiczna i poruszana w bieżącym wątku możliwość podłączenia ciepłej wody musi wpływać na jej cenę. Dzięki za informację. Będę śledził jak będzie się dalej kształtować cena tej pralki. Czekamy na kolejne informacje o pralkach.

1