Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CANVA AS-7702 biały ekran

majonez1990 06 Jul 2012 14:18 3336 5
 • #1
  majonez1990
  Level 13  
  Witam szanownych kolegów, mam problem z radiem Canva AS-7702, pewnego dnia po włączeniu go, na wyświetlaczu pojawia się biały ekran czasami jakieś pasy i po paru sekundach stopniowo ciemnieje, oprócz tego radio normalnie gra nawet działa dotykowy wyświetlacz, czy ktoś pomoże rozwiązać ten problem?
 • #2
  johnson255
  Level 17  
  Usterka powinna być bardzo prosta.

  Masz kolego albo uszkodzoną taśmę połączeniową między LCD a płytą, bądź wypięła się i wystarczy ją po prostu poprawić. Niestety musisz je całe rozebrać, aby dojść do tasiemki.
 • #3
  majonez1990
  Level 13  
  Usterka wydawała się prosta, niestety to nie to, taśma jest cała i dobrze podpięta z obu stron. Poza tym panel dotykowy oraz przyciski działają a idą tą samą taśma do wyświetlacza.
 • #4
  johnson255
  Level 17  
  W takim razie może zimne luty? Nie wykluczone że może ktoś wcisnął ekran za mocno. A tam znajdują się kontrolery na taśmie sterujące kolumnami i wierszami matrycy...
 • #5
  filip_korn
  Level 1  
  Witam! Mam ten sam problem. Jaka była przyczyna tej usterki?
  Proszę o pomoc!
 • #6
  majonez1990
  Level 13  
  Przyczyną usterki były zimne luty na płycie głównej, radio pochodziło 4 mies i pojawił sie nowy problem, teraz ekran jest niebieski ale podczas zmieniania głośności czy wybierania trybu radia ( radio, cd, aux ) wyświetlają się napisy, wygląda mi to że sie soft z radia wysypał. Może ktoś miał podobny problem z tym pseudo radiem