Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo M4438 - dźwięk sam się wycisza (ALC880) pod XP

Jacck 06 Lip 2012 16:22 1244 0
  • #1 06 Lip 2012 16:22
    Jacck
    Poziom 26  

Fujitsu Siemens Amilo M4438,
    chipset Intel 915GM/PM,
    karta dźwiękowa Realtek HD Audio ALC880,
    system: Windows Home Edition SP3.

Sterowniki się instalują bez problemu, dźwięk jest bardzo dobry ale tylko do pierwszego restartu systemu.
    Ponadto jeżeli podczas odtwarzania pliku muzycznego wciśnie się którykolwiek z przycisków od regulacji głośności na laptopie (Fn+F5, Fn+F6) lub na pilocie zdalnego sterowania dźwięk natychmiast się wycisza. Używanie przycisku Mute zarówno na pilocie jak i na laptopie (Fn+F3) działa poprawnie.
    Myślałem że dźwięk znika na dobre, jednak po podkręceniu w Windows wszystkich suwaków głośności na max i przystawieniu ucha w pobliże głośników słychać że dźwięki są tylko bardzo mocno stłumione. To samo jest na zewnętrznych głośnikach podpiętych do wyjścia słuchawkowego. Jedynym lekarstwem na to jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie karty dźwiękowej w Managerze Urządzeń (ale znowu tylko do restartu lub użycia hardware-owych przycisków regulacji głosu).
    Kiedy dźwięk jest ściszony to wtedy już da się regulować głośność przyciskami na laptopie i na pilocie (marna to pociecha bo na max głośności jest i tak b. cicho).

Na początku myślałem że to jakieś problemy z Microsoft UAA i grzebałem pod tym kątem. Każda reinstalacja sterownika UAA pomagała tak samo jak reinstalacja karty - tylko do pierwszego restartu.
    Nie pomaga instalacja kb835221, kb888111 itp., podmienianie hhctrl.ocx, wyłączanie RTHDCPL.EXE w autostarcie ani nic z tych rzeczy.
    Próbowałem na sterownikach:
    WDM R1.18A - z supportu Fujitsu Siemens dla tego modelu;
    WDM R1.98;
    WDM R2.09 (zalecany na forach dla ALC880 jako sprawiający najmniej problemów z dźwiękiem w grach)
    WDM R2.70 - najnowszy (i sprawiający najwięcej problemów - najczęściej w ogóle się nie uruchamia).

Przestawiałem co tylko można w Panelu Sterowania, Regulacji głośności, Panelu Realteka ale nie udało mi się rozwiązać problemu.
    Zrobiłem sobie obraz partycji z świeżo zainstalowanym XP + sterowniki do chipsetu Intel i wgrywałem go już dzisiaj ok. 10 razy. Instaluję sterowniki dźwięku jako pierwsze i nie mogę tego przeskoczyć.
    Na stronie Fujitsu Siemens nie ma żadnego sterownika HotKeys pod XP do tego modelu (jest tylko do Touchpada).

Wg mnie problem ewidentnie software-owy. Gdzie szukać rozwiązania?

0 0
  • SterControl