Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 834 - ostrze chwytacza

06 Lip 2012 16:48 19387 45
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ostrze chwytacza jest.ok.Może igła była krzywa albo ustawienia chwytacza do bani.Ustawiaj skok chwytacza na zygzaku :D siemka.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Dobre 100 procent.Widać to na twoich nie wyraźnych zdjęciach.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zrób lepsze zdjęcie.Igielnica musi być na znakach,na zygzaku kręcąc kołem głównym zobacz jak zachowuje się igła w skrajnych położeniach.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Może wysypały się zęby na jednej z zębatek napedzające chwytacz i chwytacz jest źle zsynchronizowany z igielnicą.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Nakręć filmik i wrzuć
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    lucznik_834 napisał:
    wiesław67 napisał:
    Nakręć filmik i wrzuć

A dokładnie co ma być na tym filmiku ;> Jutro nagram, dziś niedziela, to nie bd wyciągać maszyny :)

Nagraj np. jak szyje na materiale na którym nie bardzo chce szyć. można nagrać z bliska jak zsynchronizowany jest chwytacz z igłą ( po uprzednim wyjęciu kosza chwytacza). pokazać też można jak ustawiona jest igła i jak pracuje np. na ściegu prostym,następnie na zygzaku ,oraz gdy igła jest przy prawym/ lewym boku płytki ściegowej.Tylko żeby nagranie było w miarę wyraźne i nie za szybko. I ogólnie że co się da, im więcej tym lepiej.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    To albo skok pętlowy jest źle ustawiony albo odległość ostrza chwytacza do igły jest zbyt duża. Sprubój szyć na grubej igle oraz cienkich niciach.
  • Poziom 21  
    Czy chwytacz jest ustawiony prawidłowo wg. tych znaków ?

Z tego co widać na zdjęciu to maszyna była nieraz regulowana (sądząc po śrubach i zębatkach)
  • Poziom 21  

Kręcąc kołem pasowym doprowadzić igielnicę do dolnego martwego punktu , w tej pozycji znak na igielnicy (kolor czerwony ) powinien równać się z górną powierzchnią dolnej tulejki prowadzącej igielnicę ( na tym zdjęciu nie widać tej tulejki ). Następnie kręcąc dalej kołem w kierunku w którym szyje maszyna zgrywamy nastepny znak na igielnicy ( kolor zielony ) też z górną powierzchnią tulejki igielnicy. W tej pozycji czubek chwytacza powinien być w osi igły . Po dokonaniu tej regulacji sprawdzić czy czubek chwytacz znajduje się 0.2 mm~ 0.5mm. nad górną krawędzią oczka igły. (regulacja tej wysokości wkrętem na igielnicy,kolor różowy)
    Jak już to wszystko będzie gotowe to sprawdzić odległość czubka chwytacz od igły w momencie gdy czybek chwytacza znajduje się w osi igły. Powinien wynosić 0.05 mm. ~0.1mm.

http://www.serwismaszyn.republika.pl/chwyt.html

Tu link do przydatnych wiadomości.
  • Poziom 21  
    Nie podniecaj się tak bo ci żyłki w siurachu popękają. Skoro uważasz że ostrze chwytacza jest uszkodzone ( np. odłamane ) to napewno odległość ostrza chwytacza do igły zrobiła się większa niż 0.05mm. ~ 0.1 mm. A gdy ta odległość jest zbyt duża to maszyna może przepuszczać ściegi . Pozatym zrób porządne zdjęcie z tego ostrza chwytacza w tym momencie gdy znajduje się w osi igły na oczkiem igły, wtedy zobaczymy .
  • Poziom 21  
    lucznik_834 napisał:
    wiesław67 napisał:
    Nie podniecaj się tak bo ci żyłki w siurachu popękają. Skoro uważasz że ostrze chwytacza jest uszkodzone ( np. odłamane ) to napewno odległość ostrza chwytacza do igły zrobiła się większa niż 0.05mm. ~ 0.1 mm. A gdy ta odległość jest zbyt duża to maszyna może przepuszczać ściegi . Pozatym zrób porządne zdjęcie z tego ostrza chwytacza w tym momencie gdy znajduje się w osi igły na oczkiem igły, wtedy zobaczymy .

Ja już nie raz ustawiałem to wszystko wg, tych instrukcji waszych i nic, dalej to samo. :/ I jak to jest możliwe, że swojej maszyny nie umiem naprawić a inne już tak ? :/

W tym fachu wszystko jest możliwe. Naprawiam maszyny dosyć długo a i tak czasem coś zaskoczy. Jeszcze raz pytam czy sprawdzałeś odstęp boczny czubka chwytacz od igły ? Jeżeli tak ,to czy jest mniej więcej taki jak pisałem wcześniej i ewentualnie jak go regulowałeś. Bo w 834 kiedyś to robiłem ale już nie za bardzo pamiętam jak to było.
    Sprawdź czy igielnica nie ma pionowych luzów przy jednoczesnym przytrzymaniu koła pasowego. Może poluzował się korbowód , może igielnica skrzywiona itd. Przyczyn może być wiele. Musisz szukać.
  • Poziom 21  
    Według mnie, to ostrze chwytacza gdy znajduje się w osi igły jest za wysoko nad oczkiem igły .

Odstęp boczny igły do czubka chwytacza.
  • Poziom 21  
    Wygląda na to że jednak nie ustawiłeś chwytacza względem igły tak jak pisaliśmy ci z kolegą ,, Axxx ''. Chwytacz ustawia się na pionowym kole zębatym . Jak pisałem wcześniej : dolny martwy punkt igielnicy,następnie w góre w kierunu wktórym szyje maszyna 2 mm. Ostrze chwytacza w osi igły, wtej pozycji dokręcić śruby na zębatce. Jeżeli oczko igły za wysoku lub za nisko nad czubkiem chwytacza to wyregulować igielnicą(góra ,dół ). Śruba zaznaczona kolorem fioletowym.Jeśli chodzi o boczny odstęp igły i czubka chwytacza to nie bardzo wiem jak to idzie .Może kolega,,Axxx '' coś podpowie.
  • Specjalista AGD
    Boczny odstęp reguluje się wkrętem znajdującym się w chwytaczu pod bębenkiem.
    Kręcąc wkrętem w lewo lub w prawo przybliżamy ostrze do igły lub oddalamy.
  • Poziom 7  
    piszę tutaj bo problem mam podobny. Maszynę kupiłam używaną w niezłym stanie, szyła bardzo ok, po kilku miesiącach połamało się plastikowe koło zębate walcowate. Zakupiłam nowy zestaw i sama wymieniłam (nie mieszkam w Polsce więc nie mam niestety możliwości oddania do jakiegoś zakładu). Regulacja wg danych znalezionych w necie - głównie pod tym wątkiem. Próbowałam wielu ustawień, wreszcie jako tako udało mi się ustawić.
    Na zdjęciach pokazane jak to wygląda - na zygzaku z lewej przy maksymalnych wychyleniu igielnicy itd...
    Ale nadal igła lekko ociera o ostrze chwytacza (co mnie martwi bo zaraz chwytacz będzie do wymiany) a ścieg prosty lekko faluje (patrz zdjęcie) albo przeciąga nitkę spod spodu. Próbowałam już różnych ustawień, także naciągu nitki górnej i także dolnej - śrubką na bębenku.
    Nie bardzo mogę zrobić cokolwiek ze śrubą pod bębenkiem na chwytaczu. Ona jest odpowiedzialna za odległość do igły? w prawo - w kierunku wskazówek zegara mogę kręcić ale w lewo w ogóle.
    Ma ktoś jakieś pomysły co należy zmienić żeby ustawić to prawidłowo? Co robię źle?