Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parrot ZIK - słuchawki bluetooth ze sterowaniem dotykowym i redukcją szumów

piokrza 06 Lip 2012 17:43 1717 0
 • Parrot ZIK - słuchawki bluetooth ze sterowaniem dotykowym i redukcją szumówParrot ZIK to bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Bluetooth zaprojektowany przez Philippe Starck - znanego architekta i projektanta wzornictwa. Eleganckie słuchawki wyposażono w efekt Sali Koncertowej (Concert Hall effect), mający na celu odtworzyć dźwięk jaki panuje w takim miejscu, oraz cyfrowy system Aktywnej Redukcji Hałasu (Digital Active Noise Cancellation). Wykorzystuje on 4 wbudowane mikrofony i "czujnik szczęki" (Jawbone Sensor), redukując hałas środowiska zewnętrznego. Według producenta, system może nawet wykrywać ruchy szczęki i automatycznie dostosować cyfrową redukcję szumów i głośność, dla zachowania optymalnej jakości rozmowy.

  Jedną z funkcji specjalnych tego zestawu słuchawek jest niezwykle intuicyjne sterowanie dotykowe, pozwalające użytkownikom na regulację głośności i zmianę utworów, wykorzystując proste gesty przesunięć palcem - odpowiednio w górę/dół lub do przodu/tyłu. Z kolei, dzięki obsłudze Bluetooth i NFC, parowanie ZIK ma być możliwe z każdym urządzeniem wykorzystującym system komunikacji NFC - po zbliżeniu do lewej słuchawki. Słuchawki posiadają też wbudowany system wykrywania ruchu, który automatycznie przerwie odtwarzanie muzyki gdy zostaną zdjęte z głowy.

  ZIK ma także komfortowe pluszowe poduszki. Może być używany wraz z darmową aplikacją Parrot Audio Suite iOS/Android, dzięki której można dostosowac ustawienia dźwięku i tzw. soundscape ("ekologia muzyki"). W zestawie ze słuchawkami znajduje się także kabel audio do podłączania innych źródeł dźwięku i ładowania akumulatora. Zestaw ZIK jest obecnie dostępny w serwisie Brookstone.com, a jego cena wynosi 399 dolarów amerykańskich.

  Źródło: http://www.parrot.com/zik/usa

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 136, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.