Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Elemis 6330 nie włącza się z pilota.

nspiotrek 17 Sty 2005 02:17 2074 12
  • #1 17 Sty 2005 02:17
    nspiotrek
    Poziom 10  

czesc
    mam pewien problem i nie wiem co jest grane.
    mam wyzej wymieniony telewizor ktory nie wlacza sie z pilota, jak sie go pztykknie z klawiatury lokalnej to chodzi i pilot dziala, mozna wszystko robic tylko nie da sie go wlaczyc z pilota. to jedna sprawa druga to taka za czasami jak sie go wlacza to pojawia sie czarny ekran dzwiek chodzi normalnie ale nie ma obrazu, jak sie go wylaczu i wlaczu przyciskiem sieciowym to czasani pokasuje kanaly w ten sposob jak by sie wlaczylo automatyczne wyszukiwanie stacji(ustawi sobie stacje w jakiejs tam kolejnosci zawsze takij samej ) , ciekawe jest ze stacja na kanale zerowym zawsze jest taka sama i jej nie zmienia. wymienilem pamiec sda2546 i dalej jest to samo ?
    czekam na dalsze propozycje
    a i bym zapomnial telewizor potrafi sie sam wlaczyc np w nocy a czasami sie sam wlaczy i za 5 sekund sie wylaczy
    pozdrawiam

0 12
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 17 Sty 2005 02:21
    drago
    Poziom 20  

Sprawdż układ resetu procka .

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 17 Sty 2005 08:36
    elnika
    Poziom 15  

Witam ,proponuje również podstawić mikroprzełączniki +P ,-P klawiatury lokalnej .Pozdrawiam

0
  • #4 17 Sty 2005 09:45
    nspiotrek
    Poziom 10  

mikroprzelaczniki wymienilem i dalej tak samo a co do ukladu resetu procka to ktory to uklad bo nie czaje??

0
  • #5 17 Sty 2005 10:49
    elnika
    Poziom 15  

Witam ,sprawdz co to jest za chassis (PT 92 ??PT90??) ,bo jeżeli sugestie dotyczące mikroprzeł. nie pomogły to należy sprawdzić co dzieje się na szynach (może przywierają kondensatory blok).Podaj chassis to spróbuje podać konkrety .Aha sprawdz też mikroprzeł.-V +V ...Pozdrawiam

0
  • #6 19 Sty 2005 15:28
    nspiotrek
    Poziom 10  

czesc
    w tym momencie nie sprawdze jaki to jest chassis bo tv mam w domciu, a bez rodzaju sie jakos nie da ?
    jak pojade do domu to odpisze na razie dzieki jak by co to sie jakos z toba skontaktuje
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 19 Sty 2005 16:28
    elnika
    Poziom 15  

Witam ,prosze sprawdz nap. zasilające 5V a w szczególności C828 1000uF oraz C831 2,2uF znajdujące się w układzie stabilizatora 5V ,który zasila procesor .Jeżeli masz prawidłowe nap. zasilania to należy sprawdzic kondensatory 100nF znajdujące sie na szynach SCL i SDA a w szczególności jeżeli w OTVC jest moduł TXT ,połączenia modułu . Pozdrawiam .
    P.S. Elemis 6330 to dość starawa wersja jeszcze z dawnego Elemisa więc moje pytanie dot.chassis wycofuje . :D

0
  • #8 15 Lut 2005 12:12
    nspiotrek
    Poziom 10  

czesc

zrobilem tak jak mowiles i dziala

tylko teraz to cos jeszcze sie zepsulo

a mianowicie
    wczoraj jak wymienilem te kondensatorki to go odpalilem i obraz mnie troszke zaskoczyl byl pogiety jak sinusoida i strsznie przez to znieksztalcony , oczywiscie po pewnym czasie doszedl do siebie ale przez jakies 10 min to sie nie dalo ogladac
    np jak byla linia prosta to zamiast lini na ekranie jest sinusoida i jej amplituda sie zmienia potem malej i linia prosta mmniej wiecej jest

jescze jedna sprawa jak go wlaczylem to nic nie bylo widac tylko jak zgazilem swiatlo bo bylo to wieczorem to zobaczylem po bokach ekranu byla takie paski czerwony zielony ale to tylko po bokach z lewej i prawej strony na srodku ciemnosc

wlaczalem go kilka razy i nie mogl zaskoczyc wkoncu sie wnerwilem i podkrecilem mu napiecie na trafo i wtedy zaskoczyl, teraz sie uruchamia normalnie

co tio moglo byc i co zrobic zeby ten pofalowany obraz nikl
    prosze o podpowiedz
    ps
    teraz to nie mam dostepu do neta wiec foum sprawde kolo piatku

pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc

0
  • #9 15 Lut 2005 13:03
    elnika
    Poziom 15  

Witam ponownie ,z opisu wnioskuje iż masz do wymiany kondensator filtrujący w nap.zasilającym przetwornice czyli po prostowniku sieciowym.Wymień go 100uF/400V i sprawdz napięcie na nim ma być ok.300V Pozdrawiam

0
  • #10 18 Lut 2005 10:13
    nspiotrek
    Poziom 10  

spoko
    sprawdze wymienie i dam znac co i jak pozdrawiam

0
  • #11 20 Lut 2005 19:50
    nspiotrek
    Poziom 10  

czesc
    wymienilem ten kondensator filtrujacy ale to nic nie dalo !!!
    macie jeszcze jakies propozycje !!!
    pozdrawiam

0
  • #12 20 Lut 2005 21:27
    marniu
    Poziom 25  

Witam mam pytanie do kolegi Elnika ! mianowicie mam elemisa 6335 tms i jest tam nastepujacy problem : tv moza wlaczyc z pilota ale po pewnym czasie tv zaczyna wariowac tzn. przelacza na inne kanały , albo robi sie czarny ekran fonia jest ale nie mozna przelaczyc wtedy z pilota ! trzeba wtyczke z kontaktu wyciagnąc i wlaczyc .pogra troche i znowu lecz nie zawsze , czasem gra godzine lub dwie i jest dobrze ! , zapomnialem dodac jest jeszcze takie cos na gorze kineskopu czasem widac jakby obraz sie rozdwajal , a jak jest znaczek programu to robi sie nie wyrazny to akurat powtarza sie za czesto , co bys mi poradzil nie jestem tak bardzo zaawansowany w tej dziedzinie ale kumam troche
    pozdrawiam marniu

0
  • #13 21 Lut 2005 11:14
    nspiotrek
    Poziom 10  

.. zapomnialem dodac zenapiecie jest 290V

0