Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie dla zespołu/DJ co wybrać? Mackie, Bose lub coś innego.

06 Jul 2012 19:58 2112 5
  • Level 10  
    Witam
    Szukam dobrego nagłośnienia dla zespołu (aranże + wokal) na imprezy do około 300 osób(wiadomo wesela, itp). Czasem może użył bym zestawu do nagłośnienia małego pleneru. Na allegro znalazłem dwa całkiem ciekawe zestawy:
    1. http://allegro.pl/zestaw-bose-2000w-kolumny-802-naglosnienie-i2434294807.html

2. http://allegro.pl/kolumny-aktywne-mackie-sa1232-sw1801-usa-nie-china-i2461698797.html

Zestaw Mackie trochę przekracza mój budżet, ponieważ szukam czegoś od 10 do max 12 tyś zł. A może macie jakieś inne propozycje? Obojętne mi czy to zestaw pasywny, czy aktywny, ma po prostu ładnie grać. Raczej wolał bym żeby sprzęt był używany, ale z wyższej półki. Co byście polecili?

Z góry dziękuję za pomoc:)
    Pozdrawiam
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    I jak nikt nie orientuje się w nagłośnieniu firmy BOSE? Bardzo mnie to nagłośnienie zainteresowało i szukam jakichś opinii o nim. Jeśli ktoś miał doczynienia z ta firmą proszę o wypowiedź.
  • Level 2  
    bose mam od tygodnia
    akustyka i mobilność ok
    wada to cena
  • Level 10  
    Cały czas zastanawiam się nad nagłośnieniem BOSE. Cena jest wysoka, szukałem po zagranicznych aukcjach czegoś ciekawego, bardzo mało jest na sprzedaż nagłośnienia z tej firmy. Raz w słyszałem właśnie zestaw 802 i myśle że grało to bardzo dobrze. Czy ty też masz Bose 802 czy może któryś z mobilnych zestawów L1? L1 wygląda bardzo mobilnie, Ciekawe jak to gra...
  • Level 14  
    Witam,
    Post stary, ale długo szukałem zanim zakupiłem system Bose i nic sensownego nie znalazłem. Oczywiście większość pisała (pewnie nigdy tego nie słysząc w akcji), że to nie da rady, że fizyki nie da się oszukać, że każdy muzyk musiałby mieć po jednym zestawie. Owszem, byłoby pewnie jeszcze lepiej, ale nie każdego stać. Sprzęt kupiłem u znajomego, który jest dystrybutorem i w ciemno mi to polecił.
    Powiem tak: Bose dwa zestawy, czyli dwa słupki L1 + dwa moduły basowe B2 (te na 2x10") tonematch 2 sztuki. Zestaw nagłaśniał zespół: perkusja akustyczna (ze swoim małym mikserkiem, z którego sygnał był puszczony na tonematch), klawisze, gitarę elektryczną i 3 wokale. Gitara basowa miała swoją paczkę basową. Sala jakieś 400m2, ilośc osób około 120.
    Wrażenia: bajka! Sprzęt chodził na troszkę ponad pół mocy, słychać w każdym kącie sali praktycznie jednakowo. Bas bardzo ładny i wcale nie brakowało. Być może starsze moduły basowe Bose B1 mogły by gorzej grać, ale nie wiem, bo nie miałem ich nigdy. Odsłuchy w ogóle nie potrzebne, mikrofony nie sprzęgały. Bez tonematch nie będzie to dobrze wszystko działać, bo na nim mozna ustawić masę fajnych i potrzebnych parametrów.
    Takie są moje pierwsze wrażenia. :)