Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik ukf problem z RDS

djztaurus 06 Lip 2012 20:04 1174 6
  • #1 06 Lip 2012 20:04
    djztaurus
    Poziom 17  

Witam wszystkich kolegów,nie wiem czy w dobrym dziale piszę na temat sprzętowego kodera RDSu i STEREO.
    Przejdę do sedna...
    Krótko mówiąc posiadam Acera Aspire One D257 z kartą Realtek HD Audio.
    Na powyższym sprzęcie Plugin do Winampa Stereo Tool działa poprawnie, Stereo nie tylko "się świeci" na radiu, ale również są eleganckie przesłuchy. RDS również działa poprawnie. Niestety sprzęt ten jest za słaby i co chwilę audio się buforuje i przerywa.
    Na innym komputerze z taką samą kartą(192khz) stereo tylko się świeci i słyszę ewidentne MONO oraz brak RDSu .
    Ta sama sytuacja jest też na innym komputerze z kartą SB Audigy 2 ZS GOLD (192khz).
    Ustawienia wszędzie mam takie same w pluginie oraz w ustawieniach samej karty choć w Sb Audigy nigdzie nie mogę znaleźć ustawień próbkowania 192.
    Wszystkie możliwe efekty dźwięku i procesory są powyłączane.
    Może ktoś miał podobny problem, czekam na dobre rady:-)

0 6
  • #2 06 Lip 2012 20:30
    adamadi33
    Poziom 43  

Jak buforuje i przerywa to problem z łączem internetowym.

0
  • #3 06 Lip 2012 22:32
    djztaurus
    Poziom 17  

Muzyka nie jest z internetu tylko z dysku a buforowanie jest winą obciążenia procesora. Ja chciałem zaznaczyć że problem dotyczy wysyłania konkretnego sygnału MPX oraz RDS do nadajnika ukf! Czy ten dział forum jest odpowiedni?

0
  • #5 08 Lip 2012 09:10
    adamadi33
    Poziom 43  

Podaj model i markę dysku twardego i procesora.

0
  • #6 08 Lip 2012 10:30
    djztaurus
    Poziom 17  

Komputer na którym wszystko działa poprawnie tylko jest za słaby posiada Intera Atom 2x1,66, 1 GB Ram itd.... Intel Atom jest wlutowany w płytę więc nie powymieniam sobie.
    Na innych komputerach program chodzi płynnie lecz bez stereo i rds.

0
  • #7 15 Lip 2012 03:41
    mpx-fm
    Poziom 19  

Odciąz tego Atoma od dekodowania audio/video sprzętowym dekoderem BCM70015
    , to moze cos z tego będzie
    , a tak pozatym , to bez tego dekodera to Atom się do niczego nie nadaje

karta wspiera rowniez

Cytat:
    Dekodowanie sprzętowe zawartości wideo w formacie H.264 w programie Flash Player 10.3 jest obsługiwane w przypadku układów dekodowania Broadcom BCM70012 oraz BCM70015, które można znaleźć w urządzeniach wyposażonych w akcelerator sprzętowy Broadcom Crystal HD Enhanced Video Accelerator. W celu zapewnienia optymalnej wydajności odtwarzania pełnoekranowego w systemach korzystających z dekodowania sprzętowego Broadcom powinien być używany motyw Windows Aero.[/code]

Link
    Gdybyś się zdecydował doposażyć o ten dekoder , to jednak o ile mozliwe sprawdź najpierw kompatybilność z laptopem
    Najtaniej widziałem go ok 183 zeta gdzies w necie w PL
    , na ebay są od 40 USD wraz z darmową przesyłka (Free Shipping)
    Ten z linku sklepowego dosyć wysoki, ale są tez mniejsze - zbliżone wielkością kwadratowi

0