Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wgranie własnej strony na home.pl

06 Lip 2012 20:09 9208 35
  • Poziom 9  
    Posiadam wykupiony abonament na home.pl lecz moja strona wygląda tragicznie!
    Czy jest ktoś na forum, kto pomógł by mi napisać stronę programem NVU oraz wgrać ją na serwer home?

Szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć...
    Kreator gotowych szablonów jest śmieszny!! Nic a nic wspólnego z moim serwisem.
    Chciał bym by moja strona wyglądała tak jak Ja chcę a nie oni...
    Czy jest na to szansa?
  • Poziom 16  
    Kolego, większego problemu nie ma z tym programem.
    Ale nie wiem czy jest to najlepsze narzędzie.
    Możesz do mnie napisać na PW to porozmawiamy o szczegółach.
    Nie koniecznie musisz korzystać z kreatora na home.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Mój serwer widzi tylko i wyłącznie pliki *.php czyli index.php, glowna.php i kilka xml np. menu.xml itp. Gdy już napiszę stronę w NVU (jest w nim możliwość publikacji przez ftp) pliki wgrywają się na serwer lecz... nie jako strona tylko jako pliki! Po wejściu na mój adres www widać jak by menu FTP z zakładkami ale strony nie widać. Pomoc i HotLine home milczy 14 dzień...

Próbowałem podmienić nazwy strony stworzonej przez NVU np. na glowna.html ale i tak nic to nie daje. Photoshopa mam w wersji CS5 LS3 czy coś takowego ale nim jeszcze www nie robiłem...

Nie chodzi mi tu o kwestię wykonania strony. NVU sprawuje się super. Wszystko działa. Problem tylko w przekonwertowaniu tej strony na "coś" co zrozumie home.pl bo... prócz wspomnianych *.php to serwer nie widzi nic innego...

Na serwerze mam katalogi:
    attachments
    css
    data
    images
    include
    resources
    temp
    oraz pliki:
    config.php
    glowna.php
    menu.xml
    publication_list.xml
    server.php

Co dalej?
    To są oryginalne pliki home.pl i strony utworzonej ich kreatorem
  • Poziom 9  
    Otwierałem ten php różnymi programami lecz widzę tylko i wyłącznie las krzaczków i stado literek. Czy to edytować? NotatnikPlus też tego nie czyta. NVU tym bardziej
  • Poziom 16  
    tak jak pisze kolega wyżej zamiast glowna.php daj index.php
    strona jaka by nie była musi się wyświetlić.
    Jak możesz daj adres do strony.
    Nie bardzo wiem jakie pliki próbujesz wgrać na serwer, powinny to byc pliki hph/html a nie jakiś jeden plik jak piszesz.

Jeżeli możesz spakuj mi tę twoją "dobrą" stronę i udostępnij, sprawdzę u siebie czy działa i ewentualnie poprawię błędy.

Nie rozumiem za bardzo dlaczego home nie widzie html tylko php.

Jak nie będę odpowiadał daj mi przypomnienie na pw.
  • Poziom 26  
    Polecał bym jakiś kurs html, potem php. Widzę że nie potrafisz poradzić sobie z takimi dość prostymi rzeczami a jak się nauczysz obu języków to opanujesz tworzenie stron w stopniu wystarczającym byś nie musiał używać do tego programów (sam html by wystarczył który zresztą jest banalny). W razie jakiś problemów z serwerem lub stroną pisz do mnie na PW.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    Drogi kolego angelica_n przeczytaj jakie pliki ma autor na serwerze, nie ma tam index.php dlatego poleciliśmy mu do utworzyć, poza tym jak wykupuje domenę na home.pl razem z serwerem to jest on od razu przypisany do tego serwera.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Pierwsza sprawa...

Po wejściu na stronę chciał bym by wyświetlało mi to... co jest widoczne po kliknięciu odnośnika "HOME" zaraz pod bannerem. Niestety, odnośnik znajduje się w:

www.XXXX.pl/glowna.php

a nie bezpośrednio w www.XXXX.pl

Przeglądałem plik glowna.php oraz index.php lecz nie widzę w nim odnośnika url do podkatalogu www.XXXX.pl/glowna.php

Mówiąc krótko, chciał bym aby właśnie ta www.XXXX.pl/glowna.php otwierała się na miejscu www.XXXX.pl

Próbowałem przekierować stronę na podkatalog w panelu home.pl lecz... z nieznanych mi powodów panel tego nie obsługuje. Wyświetla mi komunikat że moja USŁUGA nie obsługuje przekierowań. Tandeta...

Wszystko było by super gdyby ta www.XXXX.pl/glowna.php otwierała się jako startowa.
    Niestety, po usunięciu index.php z serwera jest wielki bum, czyli nie ma strony...

Spokojnie... Panowie...
    Jeszcze kilka dni temu nie miałem nic. Uczę się szybko, i raczej bez podstaw HTML nie pójdzie, lecz... dam i radę... Po mało do przodu...
    Dwa dni temu nie miałem nic, a ... już prawie jakoś to wygląda...
  • Poziom 9  
    Właśnie to zrobiłem. Nic to nie daje. Strona nie reaguje. Po zmianie zostaje tak jak było, aż mnie to wnerwia...

Dodano po 2 [minuty]:

Poszło... Udało się...
  • Poziom 9  
    Witam... Teraz mam pytanko :-) odnośnie animowanego / rozwijanego menu...
    Chciał bym dodać belkę z MENU zaraz pod bannerem, oraz doprowadzić do tego, by po kliknięciu rozwijało się MENU do dołu z odnośnikami ....

Kolejna prośba dotyczy polecenia mi jakiegoś bezpłatnego programu do robienia animacji flash... Chciał bym dokonać kilka latających bajerów by urozmaicić stronę...

Mam jeszcze pytanie związane z umieszczeniem licznika odwiedzin na stronie głównej...
    Na starej stronie w home.pl był... lecz po przeczyszczeniu zniknął...
    Nie chciał bym przywracać wszystkiego, bo... jeszcze mi wróci stara stronka i będę zaczynał od początku.

Dziękuję za zaangażowanie w temat. Myślałem że zrobienie własnej www to trudna sprawa. Dobrze że się myliłem.

Tak na przyszłość dla innych...

Aby zamieścić własną stronę napisaną w formacie html np. przez NVU trzeba:

- zalogować się na serwer ftp np. Total Commanderem
    - przenosząc swoją np. startową www w formacie XXX.html trzeba wcisnąć klawisz F6 w TotalCommanderze i zamiast oryginalnej nazwy trzeba wpisać:

index.php

Przy kopiowaniu nasza www w HTML zmieni format i już będzie widoczna...
  • Poziom 16  
    Liczniki nieco stare, polecam statystyki choćby googla.
    Kolega jak byś dał adres do www to wszystkim byłoby łatwiej.
  • Poziom 9  
    adres to:

www.amisat.pl

Teraz mam problem z zakładką FORMULARZ

kurdę, czemu to nie działa ???

kod wygląda tak:

<FORM ACTION="/cgibin/formmail" METHOD=POST>
    <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="recipient" VALUE="amisat@amisat.pl">
    <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="require" VALUE="name,email">
    <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="redirect" VALUE="http://amisat.pl/sukces.html">
    <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="missing_redirect" VALUE="http://amisat.pl/error.html">
    <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="subject" VALUE="formularz ze strony amisat">
    Imię i nazwisko: <input name="name" size="32" />
    Twój adres e-mail: <INPUT NAME="email" SIZE=32>
    <INPUT TYPE=SUBMIT VALUE="Wyślij">

a co do licznika, to wziąłem go ze strony:
    licznikiodwiedzin.pl

lecz, niestety, nic nie zlicza...
  • Poziom 16  
    Tu masz Link do poprawnego formularza, przeczytaj całość (ważne aby go zapisać jako *.php a nie *.html)

Co to licznika to jak wyżej pisałem skorzystaj ze statystyk google a nie jakiś starodawne brzydkie liczniki.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Nie zlicza nic... Muszę to wymienić...
    Z pracy próbowałem i ... nic
    Próbowałem z bezprzewodówki (Play, Orange) i ze stacjonarki (UPC). Powinno zliczyć lecz nic.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dobra... Dzięki serdeczne... Narazie działa to co chciałem. Teraz muszę znaleźć gotowe Menu (by wymienić belke na górze strony). Chodzi mi o takie Menu we flashu by po najechaniu (bez klikania) otwierała się lista do dołu z której można było by wybierać pozycje i chciał bym dodać też kilka animacji (gif, flash) a najlepiej by banner był animacją, która zmienia się co 1,5-2sek
  • Poziom 31  
    Będzie trochę OT, ale...
    Nie myślałeś o tym, aby zlecić komuś zrobienie strony swojej firmy? W obecnej jej postaci, zamiast zachęcać klientów do skorzystania z oferty, po prostu ich odstrasza. Z ciekawości sprawdź, ile czasu ładuje się Twoja strona na łączu 0,5 Mbit/s. I na litość boską, zmień to 'czówa' :/
  • Poziom 9  
    No widzisz... Tak to jest... Przyznam że nawet nie czytałem. Text przepisywany przez osoby trzecie (w pracy) i taki bykol. Niestety, jak narazie mam zbyt mało funduszy na płacenie za coś, co mogę zrobić samemu. Mam niestety tylko troszeczkę za mało czasu. Strona wystartowała na szybkiego a nad poprzednią wersją siedziałem niespełna 3-4godz. Dzisiaj w 2h opanowałem troszeczkę javki, css i kilka innych, więc... zmiany już widać zwłaszcza w Menu. Coś jednak poplątałem bo jedno Menu ciągle podświetla mi na czerwono i nie wiem jak sie tego pozbyć. Jutro posiedzę nad ulepszeniem grafiki i nad animacjami. Będzie ok. Dajcie mi szansę. :-) jeszcze tydzień temu nie wiedziałem jak wgrać stronę na serwer, a dziś, sami popatrzcie... jakie śliczne Menu :-)

Moje pytanko... Jakiego formatu mam wykonywać grafiki na www by były jak najlrzejsze i przy okazji najlepsze jakościowo?? JPG to szajs!!!
    BMP jest dobry lecz zbyt wielki...
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    Musisz poszukać w stylu (plik *.css)
    p_bud napisał:
    Dzisiaj w 2h opanowałem troszeczkę javki, css
    no to wiesz gdzie szukać, ja mogę podpowiedzieć że to może być coś związane z linkami.

Pozdrawiam