Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zdalny terminal rs232 np. pod windows wykonany np. na M8

Antystatyczny 06 Lip 2012 20:16 1920 9
  • #1 06 Lip 2012 20:16
    Antystatyczny
    Poziom 16  

Witam,

W gazecie zobaczyłem moduł do samodzielnego montażu, który pracuje jako zdalny terminal. Podaję link:
    [url=]
    http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=58379
    [/url]

Chciałbym coś takiego zbudować we własnym zakresie. Mam M8, wyswietlacz 2x16, gniazdo db9 i max232. Zastanawia mnie tylko, do czego służą klawisze umieszczone na płycie głównej tego zestawu. Miał ktos stycznośc z takim zestawem? Może istnieje jakiś schemat?

0 9
  • #2 06 Lip 2012 20:51
    tplewa
    Poziom 38  

a na co ci terminal bez klawiatury ? Do tego LCD 2x16 to raczej sredni pomysl aby tego do czegos sensownego uzywac (zwlaszcza Linux itp.). Jak juz robic to wyswietlacz majacy wiecej linii itd.

0
  • #3 06 Lip 2012 20:59
    Antystatyczny
    Poziom 16  

W sklepie mam dostępny bodaj 4x16 (albo 20, juz nie pamietam dokłądnie) Taki by wystarczył? Chcę teraz zgłebić tajniki transmisji szeregowej i się zastanawiam, czy potrzebuję zbudować taki terminal do prób. A co do klawiszy... Nie kwestionowałem celowości ich istnienia, a jedynie głosno wyraziłem, że się nad ich zastosowaniem zastanawiam :)

0
  • #4 06 Lip 2012 21:11
    tplewa
    Poziom 38  

Do testow to moze byc i taki 2x16... do tego jakis klawisz aby powodowal wyslanie czegos.

Natomiast jak pisza ze to ma byc terminal do jakiegos systemu - to tutaj minimum jakis graficzny LCD - bo tak to uzytecznosc raczej watpliwa.

0
  • #5 06 Lip 2012 21:29
    arktik1
    Poziom 27  

Po co w ogóle komuś coś takiego.
    Kupuje się zwykłą przejściówkę RS232 do tego jakiś wyświetlacz, alfanumeryczny.
    Uc do którego to można podłączyć, kawałek kodu i wysyłasz sobie z poziomu PC wszystko co chcesz.

0
  • #6 06 Lip 2012 21:40
    Antystatyczny
    Poziom 16  

arktik1, Tobie pewnie łatwo coś takiego napisać, bo jesteś doświadczony, a ja zaczynam od podstaw. Może zacznijmy inaczej: Potrzebuję coś takiego, czy wystarczy mi moja płyta uruchomieniowa+ PC z portem COM?

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście będę musiał ją rozbudować, bo obecnie nie posiada konwertera poziomów sygnału RS<>TTL

0
  • #7 06 Lip 2012 22:29
    arktik1
    Poziom 27  

Chodzi o to że koniecznie chcesz płacić za rzeczy które możesz zrobić sam i to do tego mniejszym kosztem.
    Kup sobie na aukcjach USB RS232, może być najtańsze, znajdź w necie jakiś terminal, poczytaj na Elektrodzie o UART.
    Jeśli twoja płyta uruchomieniowa może podłączyć LCD to wystarczy.
    Przez terminal z pc będziesz wysyłał i odbierał co tylko chcesz.
    Zobacz to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1913555&highlight=

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli ci nie pomoże podeślę ci gotowe rozwiązanie.
    Zależy tylko czy chcesz pisać sam, czy liczysz na gotowce?

0
  • #8 06 Lip 2012 23:27
    Antystatyczny
    Poziom 16  

Chcę pisać sam, a rozbudować moduł uruchomieniowy też mogę sam, żaden problem. Chodzi mi tylko o to, czy to wystarczy do zgłębienia wiedzy o komunikacji szeregowej.

Dodano po 21 [minuty]:

Moja płyta obsługiwała już LCD 2x16, żaden problem. W kompie mam port COM, więc żadna przejściówka nie będzie potrzebna (chyba że chodzi o jakąś inna przejściówkę). W mojej płycie już jutro zamontuje max232, by dopasowac poziomy.

0
  • #9 07 Lip 2012 15:56
    arktik1
    Poziom 27  

Cytat:
    to wystarczy do zgłębienia wiedzy o komunikacji szeregowej.

0
  • #10 07 Lip 2012 20:15
    Antystatyczny
    Poziom 16  

Dziękuję.

0