Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Hilux Surf 3.0TD 1KZ-TE Dymiący Diesel

weelk 06 Lip 2012 20:57 2183 3
  • #1 06 Lip 2012 20:57
    weelk
    Poziom 13  

Toyota Hilux Surf 1996 KZN185 import z Japonii. Silnik 3.0TD 1KZ-TE

1. Niebieski dym przy dodaniu gazu (przyśpieszeniu) po pracy na wolnych obrotach. Moje podejrzenie pada na turbinę. Przy wysokim podciśnieniu zasysa olej przez uszczelki a w momencie dodania gazu mgiełka olejowa trafia do komory spalania. Nie zauważyłem wzmożonej konsumpcji oleju jak narzazie więc jeżeli powyższe ma miejsce to w małym stopniu. Chyba ze ciągnie przez uszczelniacze albo pierścienie.

2. Czarny dym przy przy przyspieszeniu (zdecydowanie za dużo) Do tego po postoju na skrzyżowaniu dodaje się problem spalania oleju więc mam za sobą chmurę niebiesko-czarnego dymu. - chyba, że się mylę.

3. Trochę Dmucha przez pokrywę zaworów spalinami. Odma skrzynki korbowej w pełni drożna.

4. Problemy z odpaleniem na zimno. Podejrzenie świece żarowe - jeszcze nie sprawdzone.

5. Bardzo słaby na zimno

6. Nie sprawdziłem jeszcze czy znaczniki na rozrządzie się pokrywają i czy pompa nie jest spóźniona. Ale w tych modelach to raczej mało prawdopodobne.

7. Nie jestem pewien czy puka zawór czy wtryskiwacz. Sprawdziłem luzy zaworowe no i wygląda na to że trzeba będzie je regulować (za luźne) Zastanawiam się nad wymianą wtryskiwaczy na nowe.

8. Dodam jeszcze, że silnik czasami pracuje nie równo jak również znacząco trzęsie

Może mi ktoś pomóc w identyfikacji problemu?
    Z góry dziękuję

0 3
  • #2 06 Lip 2012 21:38
    markslew
    Poziom 27  

Zacznij od pomiaru ciśnienia sprężania zanim wpędzisz się w koszty.

0
  • #3 06 Lip 2012 21:53
    weelk
    Poziom 13  

Dzięki markslew. No właśnie nie mam przejściówki w ciśnieniomierzu. do tego silnika więc próbuje zasięgnąć wiedzy zanim zainwestuje cokolwiek :)

0
  • #4 07 Lip 2012 14:33
    markslew
    Poziom 27  

Jeśli nie masz przejściówki pod wtryskiwacz możesz zmierzyć po wyjętych świecach żarowych, pytanie jaki masz zestaw pomiarowy, tylko trzeba uważać bo świece się urywają.

0
  Szukaj w 5mln produktów