Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dialog VDSL: Ustawienia we Fritz Boxie 7390 lub Speedport W721V?

06 Lip 2012 21:57 3350 6
  • Poziom 2  
    Witam,

przeszedlem w Dialogu z ADSLu na VDSL2 - jako router dostalem Innbox V50, ktory chce wymienic na przerobiony na Fritz Box Router Speedport W721V (speed-to-fritz) lub Fritz Box 7390.

Podlaczajac nowy Router lampka DSL swieci, wiec modem nawiazal polaczenie.

Potem dostaje nastepujace wiadomosci:

PPPOE Fehler - Zeitüberschreitung ( PPPOE Timeout)

Czytalem na niemieckich forach o VLANach, ktore trzeba ustawic.
    Niestety nie znam dla Dialogu VDSL tych parametrow.

Prosilbym o pomoc jezeli, ktos z Was juz uruchomil VDSL z Dialogu na Fritz Boxie.

Dzieki!

Romek
  • Poziom 31  
    r0m2000 napisał:
    ... chce wymienic na przerobiony na Fritz Box Router Speedport W721V (speed-to-fritz) lub Fritz Box 7390.

Jak napiszesz po ludzku, w czym problem, to się zobaczy.
    To który w końcu? Jeżeli W721V to poproszę _DOKŁADNE_ oznaczenie sklajstrowanego firmware. Jeżeli 7390 to jaka wersja firmware?

Wygląda na to, że modem nie chce się synchronizować? A jaki masz aneks na Dialogu? A czy B? Może masz Speedporta zrobionego na aneksie A (99% w Polsce) a u Ciebie jest B? Wtedy bez innego firmware się nie obejdzie.
  • Poziom 2  
    Czesc i dzieki za odpowiedz.

Chodzi o Speedport W721V z Firmware: fw_C_Speedport_721_64.04.74-14330_Fritz_Box_7170_29.04.87-19985_sp2fr-1475-822_OEM_avm_annexB_de

Dialog chodzi na Annex B w VDSL2

Router synchronizuje, ale nie robi polaczenia. Jak czytalem potrzebny jest VLAN ID. A tego niestety nie mam.
  • Poziom 2  
    Sprawdzilem w configu w Routerze z Dialolgu.

Na polaczenie z Internetem jest potrzebny VLAN-ID 102 zeby przeszlo polaczenie PPPOE.

Na Internet TV potrzebny jest VLAN-ID 103.

Teraz zaczynam zabawe, zeby to w configu speedporta zmienic.
  • Poziom 1  
    Witam. Kolego r0m2000 mam identyczny problem. Fritzbox 7390 pomimo udanej synchronizacji modemu brak połączenia internetowego. Czy udało Ci się nawiązać połączenie? Z góry dziękuję za pomoc izbiss
  • Poziom 2  
    Niestety nie. Jestem w Niemczech i chcialem Fritz Boxa lub Speedporta znajomemu ustawic - ustawilem VLANy jak wyzej opisane, ale niestety nie wypalilo :(
  • Poziom 1  
    Widzę, że temat stary, ale może się komuś przyda. Mam usługę Dialog VDSL2 50 Mb/s DOWN i 5 Mb/s UP (na natywnym łączu Dialogu, czyli anex B). Do tej pory miałem kombinację: dostarczony przez Dialog modem Technicolor, który na szczęście udało mi się przestawić w tryb BRIDGE (bo funkcje routera w tym modelu są delikatnie mówiąc żałosne) + router Asus RT-N16, i jakoś to działało, choć pingi miałem dosyć wysokie (45-60 ms), poza tym modem czasami potrafił stracić synchronizację i nie chciał się automatycznie łączyć ponownie, trzeba było go ręcznie resetować. Nie działo się tak często, ale i tak mnie wkurwiało. :-)

Niedawno kupiłem sobie z tego względu FritzBoxa 3390. Wcześniej sprawdziłem w pliku konfiguracyjnym modemu jego konfigurację fabryczną - w tym celu wystarczy zabezpieczyć konfigurację z poziomu interfejsu WWW do pliku i otworzyć go w notatniku. W pliku tym były zawarte następujące wartości:

VPI: 8
    VCI: 35
    VLAN ID: 35

Nawet jeśli wartości VPI/VCI nie mają znaczenia w przypadku VDSL2, to takie były w pliku konfiguracyjnym, więc takie wpisałem też do Fritzboxa wraz z odpowiednią wartością VLAN ID i ruszył z kopyta. Pingi spadły do 20-30 ms, zwiększyła się też nieznacznie maksymalna prędkość (do 52,5/5,5 Mb/s DOWN/UP). Modem nareszcie przestał tracić synchronizację. Tak więc jestem bardzo zadowolony. Potwierdzam więc, że Fritzboxy z obsługą VDSL2 działają na liniach Dialogu.