Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powtarzający się BSOD c000021a

konior966 09 Lip 2012 18:36 18835 44
    konior966
    Poziom 21  
    wlodek-69, A ja nie rozumiem czemu upierasz się przy formatowaniu na przestarzały FAT/FAT32 zamiast na NTFS. W razie czego informuję Cię, że Windows pozwala na formatowanie w NTFS przy instalacji z płyty i nie jest to żaden problem.

Mati-PL, pamięć raczej możemy sobie odpuścić ram i dysk twardy został przeskanowany i jest w dobrym stanie. Jeśli chodzi o aktualizacje to Windows to czysty XP Professional z Service Packiem 2, a jedyną zmianą w stosunku do stanu z przed formatowania w sterownikach jest ten od karty graficznej (nowy pobrany ze strony AMD).
    Jeśli chodzi o opcję ze strony Microsoftu którą wysłałeś to czy nie jest to czasem to samo co tryb awaryjny?
    wlodek-69
    Poziom 11  
    Mati-Pl Instalator narzuca tylko wtedy, gdy partycja już jest. Jak ma się NTFS, to na ta partycję będzie się ładował w tym formacie. Jest tak upierdliwy, że jak masz np. C i D w FAT32, a E masz w NTFS, to nie będzie się ładował w C tylko w E. Tak jest zapisany instalator. NTFS, to priorytet w nim. Można go oszukać. Podczas wyboru partycji do instalacji, kasuje się wszelkie partycje i tworzy od nowa. Potem jest wybór formatu pomiędzy FAT32 i NTFS. Błędy wina, to studnia bez dna. Równie dobrze może być tak w tym przypadku, że pomimo wielu formatów xp pamięta poprzedniego użytkownika wcześniejszego systemu. Dlatego proponuję usunięcie partycji i stworzenie ich na nowo. Z tego co widzę na obrazkach, to dysk jest w porządku.

Dodano po 6 [minuty]:

Konior. Upieram się dlatego, bo wiem z własnego doświadczenia, że xp postawiony na partycji FAT 32 chodzi lata. Na NTFS ze stabilnością jest już gorzej. Windows nie tyle pozwala na format w NTFS, co narzuca ten system plików. Moim zdaniem NTFS w xp, to wersja doświadczalna dla późniejszych systemów winy. dlatego proponuję C na FAT32, a D na NTFS, żeby móc zapisać w D pliki większe niż 4gb. Radzę jak umiem. Do niczego Cię nie zmuszam. Zrobisz jak zechcesz.
    konior966
    Poziom 21  
    Do kolegi nadal nie dociera że dysk jest po zerowaniu, definicja zerowania:
    "Zerowanie dysku jest, najogólniej rzecz biorąc, zapisaniem sektorów zerami. Potocznie nazywa się tak też różne metody nadpisywania na nim danych (aby nikt nie mógł już ich odczytać), które wiążą się z zapisaniem dysku zerami, jedynkami i kombinacjami zer i jedynek, także losowymi."
    EDIT:
    U minie od 7 lat (czyli od dostania komputera) formatuje dysk na NTFS u przyjaciół też praktycznie od zawsze gościł NTFS i nikt nie miał problemów z nim, a Windows potrzebował formata przeważnie co roku, lecz nie ze względu na system plików, a na zamulenie spowodowane używaniem systemu i programów.
    wlodek-69
    Poziom 11  
    Ok. Chciałem pomóc. Znam kompy z xp postawionym na FAT32, które regularnie czyszczone chodzą od co najmniej 10 lat. Pozdrawiam wszystkich.
    Mati-PL
    Poziom 12  
    Nie wiem właśnie czy czysty rozruch nie polega na załadowaniu totalnie podstawowych sterowników systemowych, mam na myśli tak podstawowych że bez sterów do sieciowej, dźwiękowej, grafiki (uniwersalny sterownik pewnie załaduje).
    Bo czytałem parę innych tematów na temat identycznego błędu jaki ty masz i u jednego problemem był sterownik od sieciowej, u drugiego jakaś aktualizacja systemu a u trzeciego okazało się że winę ponosił zasilacz a wyszło to na jaw tylko dlatego że się spalił :P

Dlatego szczerze mówiąc trudno powiedzieć co może być winą u ciebie. Już tyle dziwnych rzeczy widziałem z komputerami że uwierzę we wszystko. Myślę że tryb awaryjny od tego czystego rozruchu różni się tym że pod awaryjnym chyba nie pozwala odpalać wszystkich aplikacji ale tego na 100% ci nie powiem. Ważne żeby wykluczyć winę zewnętrznych sterowników, aktualizacji i ogólnie jakiejś niekompatybilności.
    Yansen
    Poziom 22  
    Ja mam tylko jedno kontrolne pytanie.

Czy BSOD pojawia się sam, czy ewidentnie po uruchomieniu League of Legends.
    konior966
    Poziom 21  
    Yansen, naprawdę trudno mi powiedzieć, lecz dzieje się to najczęściej przy uruchamianiu LoL'a lub gdy jest uruchomiona ta gra i uruchamiam na przykład Google Chrome'a, Process Explorer, Team Speak 3, Operę (kolejność od najczęstszych wywoływanych BSOD'ów) czyli ogólnie to czego używam najczęściej.
    Byczek12345
    Poziom 10  
    Miałem podobny przypadek, PC dość leciwy, ciągłe lub częste c000021a przy ładowaniu systemu, a są dwa Win XP prof. równoległe na dysku i było podobnie, ale nie tak samo. Dokonywałem wszelkich czynności pisanych na wielu forach, pomogło dopiero kilkakrotne wyjęcie i włożenie procesora do podstawki. Musiało coś nie stykać i gdy procesor wymagał dużej mocy to nie wyrabiał.
    konior966
    Poziom 21  
    Byczek12345, niestety u mnie nie zgadzają się objawy. BSOD'y pojawiają sie często dłuuuugo po uruchomieniu komputera a druga sprawa przed formatem nie było problemu więc to ewidentnie wina software'u.
    Byczek12345
    Poziom 10  
    O tym nie pisałem, ale również u mnie występowały restarty podczas dłuższej pracy komputera bez niebieskiego ekranu, pomimo ustawienia braku ponownego uruchomienia. W twoim przypadku sprawdził bym jeszcze czy jest pasta pod radiatorem procesora, sprawdził, a najlepiej podmienił taśmy / kable IDE / SATA. Należało by zamienić miejscami pamięci RAM, przenieść plik wymiany na inną partycję, najlepiej formatowaną w FAT32. Nie sądzę by u ciebie występował ten sam problem co u mnie, ale numer błędu jeszcze o niczym nie świadczy, przyczyna może być zupełnie gdzie indziej. To że przed formatem było dobrze, nie znaczy że winny jest dysk twardy, urządzenia psują się w każdym dogodnym dla siebie momencie.
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Dopytywałem o zrzut z właściwości obrazu jądra z tego powodu:

start end module name
    804d7000 80701000 nt # (pdb symbols) c:\program files\debugging tools for windows (x86)\localsymbols\ntkrnlmp.pdb\7DE39A3E89DA4B378B95A09FA3A6398C2\ntkrnlmp.pdb
    Loaded symbol image file: ntkrnlmp.exe
    Mapped memory image file: c:\program files\debugging tools for windows (x86)\localsymbols\ntkrnlmp.exe\41107FAA22a000\ntkrnlmp.exe
    Image path: ntkrnlmp.exe
    Image name: ntkrnlmp.exe
    Timestamp: Wed Aug 04 08:18:18 2004 (41107FAA)
    CheckSum: 0021063A
    ImageSize: 0022A000
    File version: 5.1.2600.2180
    Product version: 5.1.2600.2180
    File flags: 0 (Mask 3F)
    File OS: 40004 NT Win32
    File type: 1.0 App
    File date: 00000000.00000000
    Translations: 041d.04b0
    CompanyName: Microsoft Corporation
    ProductName: Operativsystemet MicrosoftŸ WindowsŸ
    InternalName: ntkrnlmp.exe
    OriginalFilename: ntkrnlmp.exe
    ProductVersion: 5.1.2600.2180
    FileVersion: 5.1.2600.2180 (xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
    FileDescription: NT:s kernel och system
    LegalCopyright: ˆ Microsoft Corporation. Med ensamrätt.

Z załączonych zrzutów między pierwszym BSODem (BCC: 1000008E) a kolejnym (kolejne BCC: C000021A) widać w modułach sporo zmian: sterowniki do Radeona, sterownik do karty dźwiękowej, karty sieciowej, kontrolera IDE, Process Explorera.

Sterowniki trybu jądra akurat tutaj nie są winne.

Do wcześniej podanego linku -> http://support.microsoft.com/kb/156669

Resolving the Problem
    Running the kernel debugger is not useful in this situation because the actual error occurred in a user-mode process.

Resolving an error in a user-mode device driver, system service, or third-party application: Because bug check 0xC000021A occurs in a user-mode process, the most common culprits are third-party applications. If the error occurred after the installation of a new or updated device driver, system service, or third-party application, the new software should be removed or disabled. Contact the manufacturer of the software about a possible update.

Cofnij zmiany które wtedy wprowadziłeś - zainstaluj SP3:
    http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=24

Instaluj po jednym i testuj.
    konior966
    Poziom 21  
    WojtasJD, Sterowniki posprawdzam, co do SP3 to jestem najlepiej chciałbym tego uniknąć, ostatnim razem po jego instalacji system znacząco zwolnił, miałem też problemy z działaniem np. modułu bluetooth czy telefonem (Sony Ericsson K800i).
    konior966
    Poziom 21  
    Witam ponownie.
    Niestety mimo usilnych prób, instalowania i odinstalowywania sterowników, zainstalowania SP3 i wszystkich dostępnych poprawek nie udało mi się odnaleźć przyczyny błędu. Po ponownej instalacji systemu z innej płyty (posiadam kilka kopii w przypadku zniszczenia/uszkodzenia nośnika) problem znikł w związku z czym mam pytanie: czy przez porysowaną (lekko) płytę jakieś pliki systemowe mogłyby zawierać błędy?
    Pozdrawiam!
    Mati-PL
    Poziom 12  
    Wydaje mi się, że prędzej w ogóle by tego pliku nie skopiował niż skopiował z błędami, ale na 100% nie powiem.
    konior966
    Poziom 21  
    Witam!
    Obecnie komputer działa doskonale wszystko działa więc na dzień dzisiejszy jest ok. Temat zamykam i bardzo dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam!