Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakodowane programy DVB-T

06 Lip 2012 22:09 5336 7
  • Poziom 12  
    Witam!
    Dziś bawiłem się trochę dekoderem DVB-T, i oprócz zwykłych programów z MUX-ów ustawiły mi się także takie jak: Polsat News, TVP Seriale, Polsat Sport, Polsat Film, Kino Polska itp. Są one jednak zakodowane. Skądinąd wiem, że to programy z MUX4. Czy ktoś wie jak można uzyskać dostęp do tych programów? W Google nie znalazłem żadnych konkretów, a jedynie informacje o tym MUX-ie
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 34  
    Kup abonament w telewizji mobilnej polsatu cyfrowego.
  • Poziom 2  
    Witam.Czy ktoś z Was może wie dlaczego na moim tv panasonic tx-l42et5e nie mogę wyszukać kanałów mux4 (tv mobilna)? Jakość sygnału mam na 100 proc.,poziom sygn. 50-60proc. na tym 37 kanale a nie wyszukuje żadnego kanału.Dodam, że mieszkam w Piasecznie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Gdybym nie był w zasięgu nadajnika, to nie byłoby jakości na 100proc. a poziomu sygnału na 60proc. Bo mux3 też odbieram na podobnych parametrach a tvnhd nawet gorsze a wszystko odbiera.
  • Poziom 12  
    piotrack4 napisał:
    Witam.Czy ktoś z Was może wie dlaczego na moim tv panasonic tx-l42et5e nie mogę wyszukać kanałów mux4 (tv mobilna)? Jakość sygnału mam na 100 proc.,poziom sygn. 50-60proc. na tym 37 kanale a nie wyszukuje żadnego kanału.Dodam, że mieszkam w Piasecznie.

Może masz ustawione w ustawieniach TV wyszukiwanie jedynie programów ogólnodostępnych (FTA), wtedy nie znajdzie Ci żadnych zakodowanych stacji z MUX4
  • Moderator
    Powodów że nie odbierasz MUX4 w Piasecznie jest kilka:

- nadajniki MUX4 są zlokalizowane w Warszawie a Twoja antena jest zapewne ustawiona na Raszyn, czyli jesteś bokiem do Kawęczyna czy Mariotta;
    - MUX4 nadawany jest w polaryzacji pionowej a normalna telewizja w poziomej, antenę masz zapewne ustawioną w poziomie i to jest dodatkowy czynnik osłabiający (rzędu 20 dB - 10 razy)
    - wielkości sygnałów z Raszyna są w Piasecznie potężne, na tyle potężne że utrudniają odbiór słabszych sygnałów, dodatkowo osłabionych przyczynami powyżej.

Do tego niektóre odbiorniki nie odbierają w systemie 4k, a taki jest stosowany przez MUX4.
  • Poziom 12  
    Dobra, dziękuję wszystkim za pomoc :)