Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja gazowa a olej. Czy bezwzględnie należy wymienić olej?

bhtom 17 Jan 2005 08:21 8339 14
    noel79
    Level 21  
    zdania są podzielone ja nie zmieniałem na jakis specjalny do gazu samochód miał przejechane 200 tys. i nic sie złego nie działo . Gaz był zamontowany od razu po kupnie samochodu
    pulikow
    Level 20  
    Uważam, że te oleje "do gazu" to tylko marketing. Tak samo jak świece "do gazu".

Trzeba stosować dobre materiały eksploatacyjne i tyle.
    VIVERO79
    Level 14  
    Zgadzam się z kolegą wyżej. To czysty marketing. Nie długo będą specjalne radia do samochodów z instalacją gazową. :)
    twingo
    Level 17  
    trudno powiedzieć czy to tylko marketing.
    Jak wiadomo gaz jest bardziej "suchy" niż benzyna.
    Może jednak są jakieś specjalne dodatki to takiego oleju. W zaszadzie nic nie tracisz bo cena oleju dedykowanego do inst. gazowej nie różni się od zwykłego oleju.
    Skoro nic nie tracisz to możesz tylko zyskać :)
    janek11389
    Level 42  
    Ja nigdy nie lałem innego a mam już 2 autko na gazie i śmiga bezproblemowo!!! Przejechałem każdym ponad 120tys.! A tak zaglądając do serwisowych opisów oleji z Rafinerii Gdańskiej, to szczerze mówiąc: ŻADNA RÓŻNICA !!!!!
    michailo
    Level 16  
    Przyznaj eracje przedmowom ze napisy typu "do LPG" to tylko dla uspokojenia oka.
    waldekel
    Level 28  
    Olej jest po drugiej stronie pierścieni tłoka. Prędzej bezyna wypłukuje olej niż gaz. Należy stosować olej klasy zalecanej przez producenta silnika.
    TXXXX
    Level 12  
    co do instalacji LPG nie ma znaczenia olej, ale dla silnika tak, czy stary, czy nowy jaki ma przebieg, jezeli nowy -syntetyk, jezeli stary - to mineralny osobiscie polecam lotos (silnik chodzi super i jest b wytrzymały) i jego wymiane co 8 tys km jak jezdzisz zadko (dziennie), jak czesciej (150 km i wiecej ok to 10 tys a jak bardzo czesto, np ok 300 km dziennie to po 12 tys, co do filtra LPG wymieniaj co 50 - 60 tys, uszczelki w parowniku 100 - 12- tys i bedzie cacy

Dodano po 5 [minuty]:

osoby wypowiadające sie na temat oleju olej diesel, gas itd to pic na wode tak samo np do diesla mozesz lac mineralny jak i uniwersalny do disla - - ale uwaga tyczy sie to do nie ktorych tylko marek i modeli samochodow mercedes (stara taxi) transit, fiat dukato, jezeli chodzi o gaz, to mnietak samo sie wydaje ze to rozszezenie marketingu i wieksza kasa, kto wie czy to nie jeden i ten sam olej tylko 2 rozne butelki, mechanicy mowia ze to nie ma roznicy ja tez tak twierdze to tak ja reklama proszku wizir ten stary na reklamie ma zielone mikrogranulki a nowy na reklamie rozowe no i co nowy lepszy bo zmienil kolor no i mozna dodac skuteczny - pozdro
    ger56
    Level 18  
    nie ma znaczenia czy lpg czy benzyna na wybor oleju, ma byc dobry i zalecany przez producenta auta
    jarek3
    Level 14  
    Jeżdżę na "gazie" od 8 lat na olejach semi i pełnych syntetykach (Lotos i Orlen) - nie czuję różnicy. Silnik nie pali więcej, nie ma utraty mocy, nie zauważyłem wzrostu zużycia oleju. Ostatnio zalałem silnik syntetykiem Orlenu przeznaczonym do silników zasilanych gazem - bez różnicy. Podsumowując - popieram przedmówców: trzeba lać olej w klasie zalecanej przez producenta.
    browarunio
    Level 10  
    Ja jeżdziłem na castrolu ,zmieniłem na Platinum do gazu i jest bardzo duża różnica w pracy silnika.
    wojtekryba
    Level 32  
    a jaka?, jak to stwierdzasz?
    Piotr Wójtowicz
    Level 11  
    Chciłem napisac tylko jedno. Jeżeli ktoś uważa że do LPG nalezy lać lepsze oleje i przepłacać to ja proponuje eksperyment. Przejechać 5 tyś na tym samym oleju na benzynie i zobaczyc w jakim stanie jest olej.. Póżniej
    po wymianie zrobić kolejne 5 tyś na gazie - róznież sprawdzić. Przejechałem juz ładne kilkaset tyś na gazie i powiem jedno, to raczej do benzyny powinno sie stosować lepsze oleje....
    camel09
    Level 19  
    olej do LPG ha ha ha. to jest kit jakich mało! "może ma jakies dodatki do LPG" jak nie wiesz jakie to po co wymyślasz? za to nie popieram stosowania zamiennie oleju diesel i benzynka. mozna w przypadku awaryjnym np. na drodze. bo prawde ze silnika nie odpowiednim olejem nie popsujesz w 50 tyś. ale odczujesz to jaki olej uzywales przy przebiegu 300 tyś. osobiście nie polecam tanich olejow nawet jesli na nich pisze SJ czy CE czy CF poniewaz to tez marketing. ktoś może mnie za to skrytykować bo sa to normy ktore spełnia dany olej ale te badania są prowadzone za pomocą trących o siebie kól a nie w silniku! a więc UWAGA co kupujecie. polecacie lotos? :D
    osobiscie radze omijac te oleje za 40 -50 zl za 5l
    jak ktos chce dobry olej to patrzcie który spelnia norme producenta:
    VW 505.00 lub 505.01 albo jakies MB. ale do corsy czy uno albo ax to sam bym nalal lotosa! a jak chcecie robic przebiegi 500-700 tys to na oliwce za 40 zl/galon nie da rady.
    generalnie źle się stało że nie ma już olejow sezonowych bo dobre oleje byłyby pewnie tańsze i lepiej by sobie radziły w danych warunkach.
    ale wszyscy kupowali wielosezonowe i tamte wyginely jak dinozaury
    jak dalej tak bedzie to firma ktora nie nazwie swojego produktu LPG
    tez tak skończy. wielu inżynierow rozklada ręce. no coż marketing nie ma na to sily!
    amen takie moje zdanie. jak sie ktos nie zgadza to ma do tego prawo oraz duzy wybor olejow LPG.
    ps. po co zrobili oleje LPG?
    po to ze jak napiszesz olej do silnika zasilanego benzyna to 80% potencjalnych klijentow pojdzie do innej półki!