Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powrót do ustawień fabrycznych zegara karty graficznej 7900 GS AGP

pOmek 07 Lip 2012 10:36 1172 6
  • #1 07 Lip 2012 10:36
    pOmek
    Poziom 13  

Chciałbym zmienić napięcie w karcie AGP 7900GS jednak programowo się nie da. Kolega sprzedający mi tę kartę przetaktował ją przez "MoDBIOS" jednak temp sięgają pow. 60 stopni z racji tego, że jest upał i gorąc trzeba zrobić downclock, ponieważ mam problemy z wyświetlaniem 3d. Proszę aby ktoś mi to opisał lub podał linka bo od dłuższego czasu nie mogę znaleźć. W biosie nie mogę zmieniać napięć a na nich mi zależy, taktowanie pamięci i rdzenia mogę zmienić w MSI Afterburner jednak napięcie nie da się odblokować.

0 6
  • #3 07 Lip 2012 10:46
    pOmek
    Poziom 13  

Mi bardziej zależało na zmianie napięcia ... ale ok. Muszę wiedzieć gdzie szukać oryginalnego BIOS-u do tej karty, tzn. "z zaufanego źródła".

I jeszcze jedno. Kolega pisał że jest jakiś 3-eci profil do odblokowania w RivaTuner. Jednak nie mogę się połapać na czym ten profil ma polegać, to tak z ciekawości.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lip 2012 10:49
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

pOmek napisał:
    Mi bardziej zależało na zmianie napięcia ... ale ok
    Zmiany napięcie dokonuje się edytując BIOS - nie mam pojęcia jaką masz kartę graficzną, więc najlepszym rozwiązaniem jest wgranie oryginalnego biosu - obecny możesz sobie zgrać/zabezpieczyć do pliku i wgrasz go po upałach.

0
  • #5 07 Lip 2012 11:03
    pOmek
    Poziom 13  

Gainward GeForce 7900GS BLISS Ultra 512 MB GDDR3 256 bit AGP x8.

Dokładniejsza spec.: Link

jakieś propozycje co do zmiany V?

Interesuje mnie to co napisał kolega, 2 strona post 1 (Tu)..... "G71 i dwie jednostki do odblokowania RivaTuner-em". Nie mogę się w tym połapać o jakie jednostki chodzi?

0
  • #6 07 Lip 2012 22:22
    konior966
    Poziom 21  

Koledze chodzi o jednostki Pixel Shader (z wikipedii: jest programowalną jednostką odpowiadającą za wyliczanie koloru pikseli.)

0
  Szukaj w 5mln produktów