Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran - serwomechanizmy sterujące recyrkulację i spiętrzaniem powietrza

07 Lip 2012 13:07 2338 2
  • Poziom 27  
    Witam! Pojawił mi się następujący problem: Sterownik klimatyzacji nie widzi silnika V113 czyli serwomechanizmu sterującego wlotem świeżego powierza. Błąd 00716. Mam zdiętą deskę i podszybie. Obserwuję działanie tych flap i ogólnie wygląda to dla mnie tak jakby cały ten proces zmiany nawiewu z zewnętrznego na wewnętrzny + spiętrzanie odbywało się za pomocą jednego serwomechanizmy, który przy teście wyjść nosi nazwę serwomechanizmu do spiętrzania powietrza. Cały cykl jego pracy przekłada obie flapy zarówno tą od recyrkulacji (widoczną od strony podszybia) jak i tą od spiętrzania która jest pod deską. Zastanawiam się czy te oba silniki rzem=kome nie znajdują się fizycznie w jedym serwomechanizmie, tym bardziej że jakoś dużo do niego przewodów dochodzi. Ktoś walczył może kiedyś z tym tematem? Ogólnie auto jest po powodzi ale słyszałem że z tymi flapami ogólnie w touranach jest proble. Pozdrawiam!
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 41  
    Jak nie jesteś pewien czy to ten silnik to go odepnij i zobacz czy błąd się zmieni.Jeżeli jest po powodzi to potencjometr w wewnątrz może nie mieć takiej rezystancji jak trzeba.2 przewody to silnik a 3 pozostałe potencjometr.
  • Poziom 27  
    Już dotego doszedłem bynajmniej tak mi się wydaje. Okazuje się że część nagrzewnic mk5 do sterowania recyrkulacją i spiętrzaniem wykorzystuje dwa serwa i zależność między nimi ustalana jest przez sterownik, zaś część wykorzystuje jeden serwomechanizm a klapy są powiązane mechanicznie. Założyłem inny sterownik od klimatronika tyle że od skody i nie szuka drugiego serwa i chodzi normalnie. Problem teraz w tym że świeci na zielono, ale to jutro zobaczę może przelutuje diody i tyle, bo żadnego kodowania tam z tego co widziałem VCDS'em nie zrobię. Pozdrawiam!