Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco incanto kontrolka wody świeci się.

Bizek1968 07 Jul 2012 13:28 9286 3
    Bizek1968
    Level 2  
    Witam.
    Saeco incanto (5 lat) po czynności odkamieniania zaświecił czerwoną kontrolkę braku wody. Napełnianie, kilkakrotne włączenie i wyłącznie nie pomaga. Kręcenie pokrętłem pary także nie wywołuje żadnej reakcji. Odłączyłem przewody wody do bloku z grzałkami, i tam wszystko jest drożne. Ten mały biały przepływomierz także nie jest zablokowany. Skończyły mi się pomysły co może być nie tak. Może ktoś coś podpowie. Za wszelkie sugestię będę wdzięczny. Pozdrawiam.
    arekb81
    Level 27  
    Pierwsze co, to zobacz, czy pływak w zbiorniku na wodę podnosi się po wlaniu wody.
    Bizek1968
    Level 2  
    Dzięki. Usterka usunięta. Zrobiłem kilka kaw i dla odmiany pulsuje środkowa kontrolka od braku kawy.

pozdrawiam
    AnnoDomi
    Level 27  
    Tak z ciekawości - przypnę się do tematu. Środkowa kontrolka (logotyp kawy) świeci się i ekspres nie działa dalej. Trzeba wyłączyć go, włączyć, wtedy można zrobić jedną kawę - pod koniec lania wody zatrzymuje się (nie dolewa do końca) i zaczyna znów świecić kontrolka kawy. Woda jest, kawa jest, zaparzacz wygląda na ok, pojemnik ze zużytą kawą czysty, żarna mielą, podają kawę do zaparzacza... niezależnie od ustawień ilości wody na wkład, czy grubości mielenia - sytuacja się powtarza.
    Ekspres nie był odkamieniany od jakiegoś czasu - może mieć to wpływ? Za duże obciążenie pompy wody pod koniec parzenia czy co?