Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mokrofalówka Samsung RE-1200 ogień z magnetronu

07 Lip 2012 15:10 3755 7
  • Poziom 12  
    Witam, W mojej mikrofalówce Samsung RE-1200 po włączeniu pojawiają się dziwne dźwięki, a po zdjęciu obudowy widoczny był ogień w kanale magnetronu. Ma zdjęciu przedstawiam widok głowicy magnetronu. Proszę powiedzcie czy da się to jeszcze uratować. Inne elementy: dioda kondensator, bezpiecznik są sprawne.

• Poziom 23  
    Ogień w kanale magnetronu mnie nie dziwi skoro dostał przebicia i VH waliło łukiem po nim...
    ... wymienić magnetron, diodę i kondensator bo po takim wypaleniu nie będą pracować poprawnie i zobacz jak wygląda płytka mikowa przed magnetronem bo może jest tak usyfiona, że nic przez nią nie przelatuje, może lakier poodpadał ze starości i zaniedbania we wnętrzu lub gdzieś na drzwiach.
    Ktoś zastawę grzał czy jak? Takie uszkodzenie mogły spowodować tylko metalowe łyżki czy widelce lub micha grzane razem z potrawą a nawet zdobienia na talerzach bo niektóre są malowane metalizowaną farbą aby ładniej wyglądały. Jak się tak stało to magnetron leciał praktycznie na zwarciu i go upiekło...
    U mnie stary załatwił podobnie ale taką z manualną nastawa czasu. Wsadził 2 pieczarki zasypane lekko solą i odpalił mikrofalówkę na za duży czas. Pieczary na węgiel ale z jednej zrobił się "piorun kulisty" i wisiał pod sufitem kuchenki wypalając lakier do gołego metalu. Poleciał magnetron z całą resztą a że to kuchenka za grosze to kupiło się nową....

... jest też taka opcja, że ktoś grzał coś na grillu, wsadził kratkę do niej i zapomniał odpalić samego grilla a zamiast tego odpalił KOMBI Grill+Mikrofala i masz efekt końcowy na zdjęciu które zamieściłeś. Winnych pewnie nie znajdziesz :)
  • Poziom 39  
    Lazer napisał:
    Ktoś zastawę grzał czy jak? Takie uszkodzenie mogły spowodować tylko metalowe łyżki czy widelce lub micha grzane razem z potrawą a
    Wystarczy usyfiona płytka mikowa, tak jak zresztą napisałeś.
    Jak raz zacznie iskrzyć a użytkownik nie zauważy to w falowodzie zrobi mu się taki sajgon że czasem tylko sprzęt na złom.
    W każdym razie wymiana płytki mikowej i lakierowanie wnętrza falowodu niemal pewne po takiej awarii.
  • Poziom 12  
    Dzięki za wskazówki.
    Powiedzcie prozę czy muszę wymienić magnetron? A jeśli tak to gdzie coś takiego można kupić?
  • Poziom 12  
    Dzięki za porady.
    Mam jeszcze pytanie dotyczące oznaczenia magnetronu.
    Ma magnetronie, który wymontowałem (patrz zdjęcie w pierwszym wpisie) jest symbol OM75S(10)-D10, w sklepach są magnetrony posiadające oznaczenia:
    OM75S(10)ESS, OM75S(10)ESGN, OM75S(10)DSS znacznie różniące się ceną. Co znaczą te litery na końcu? Który wybrać?
  • Poziom 23  
    ... moc, rozstaw otworów mocujących, wielkość... prawdę mówiąc nie mam pojęcia...
  • Poziom 12  
    Wystarczyło wymienić płytkę mikową i do tej pory wszystko działa. Dziekuje wszystkim i zamykam temat.