Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED 40 do 2500 zł. jaki warto kupic?

dżastina 07 Lip 2012 15:32 8384 35
  • #1 07 Lip 2012 15:32
    dżastina
    Poziom 9  

Hey Forumowicze :)
    Jako, że w listopadzie tego roku, w moim regionie, planowane jest wyłączenie telewizji analogowej, zmuszona jestem do kupna nowego TV. No ale to po kolei.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x4.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2-3 metry.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Różnie, do 4 osób.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost ale i z boku także.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Telewizor będzie stał.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońca w pokoju brak, nigdy nie przeszkadzało w oglądaniu TV.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś Panasonic, kineskopowy.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? MPEG4 (ale to już chyba jest standardem), HDMIx2 lub więcej, możliwość odtwarzania filmów z USB, minimum 100hz.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    10 .Jakie urządzenia? Konsola, kino domowe.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystkiego po trochu, filmy, sport, przyrodnicze.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, może z godzinę.
    16. Preferencje co do marki? Najlepsze ;)
    17. Preferencje co do wielkości? 40.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Spowolnienia (input lag?). Chodzi o to, że telewizor reaguje dopiero po jakimś czasie na polecenia pilota itp. W grach zauważalne także.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Częściej wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500?
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Telewizor bez 3D.

Jeszcze odnośnie ceny. Z kupnem telewizora mogę wstrzymać się do tego listopada. Więc mogę do tego czasu poczekać i jeszcze trochę uzbierać. Lub też liczyć na spadające ceny ;) Niemniej jednak, lipiec szykuje mi się bez większych wydatków, tak więc już teraz pomyślałam o nowym TV. Za wszystkie propozycje już z góry dziękuję :)

0 29
  • #2 07 Lip 2012 16:24
    2048286
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Lip 2012 17:31
    dżastina
    Poziom 9  

Dziękuję za propozycje:) Odnośnie tego telewizora, poczytałam parę komentarzy i znalazłam coś takiego: "nabrałem się na chwyt marketingowy odnośnie częstotliwości odświeżana 100Hz w rzeczywistości jest to telewizor 50Hz a 100Hz to funkcja Clear Motion Rate". Jak to z tą częstotliwością odświeżania w końcu? Parę dni temu byłam w sklepie i tam sprzedawca powiedział mi, że przy 40 calach, te 100 hz to minimum..
    Na inne marki TV także jestem otwarta:)

0
  • #4 07 Lip 2012 18:25
    2048286
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 08 Lip 2012 15:15
    dżastina
    Poziom 9  

A jest jakiś sposób, żeby w sklepie rozpoznać ile Hz ma TV? Pan proponował mi samsunga, twierdząc, że ma te 100hz a jak wróciłam do domu i sprawdziłam w Internecie, to jednak ma 50.. Co do tego Philipsa to faktycznie urodą ustępuje trochę innym ;) Z Sony wszystko byłoby ok, gdyby nie te 3D i smartTV, a nie chcę przepłacać za coś czego w ogóle nie będę używać. No chyba, że te funkcje będą bardziej wykorzystane w niedalekiej przyszłości?

0
  • #8 09 Lip 2012 00:07
    jacekRCA
    Poziom 25  

W większych telewizorach to instalują 3d jako standard niemalże. Jeżeli nie chcesz tego używać to być może nie znasz tej technologii jeszcze, to jest fajny bajer obejrzeć sobie coś od czasu do czasu w 3d, w dodatku ze znajomymi. Widzę też, że zwracasz uwagę na wygląd, zobacz jak Ci się podoba nowa seria LM lg, np http://www.electro.pl/produkt-TV_3D_LG_42LM61...pary_okularow_LG_3D_GRATIS_21-593760,853.html

0
  • #9 09 Lip 2012 16:18
    2048286
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 09 Lip 2012 17:42
    Mylagos
    Poziom 19  

3D jest funkcją, która staje się standardem w telewizorach - na pewno jest ciekawą funkcją, choć nadal tylko dodatkiem. Jeśli chodzi o wykorzystywanie 3D, to powiem, że z tego co wiem, finał Mistrzostw Europy, był transmitowany przez TVP w 3D.

0
  • #11 29 Lip 2012 20:12
    dżastina
    Poziom 9  

Zdecydowana jestem na Panasonica.. Ale mam jeszcze pytanko. Jest różnica w jakości obrazu między Panasonic 42E5 a Panasoniciem TX-L42ET5E? Czy obecność 3d wpływa także na jakość obrazu 2d?

0
  • #13 30 Lip 2012 18:29
    dżastina
    Poziom 9  

No to ostatnie pytanko. Czy te procesory i algorytmy znacząco wpływają na jakość obrazu? Może głupie pytanie, ale nie znam na nie odpowiedzi;) Wifi, 3d, kompletnie mnie nie interesują, także gdyby ten obraz był podobnej jakości, to wybrałabym tv bez 3d.

A i czy ten Panasonic TX-L42E5 będzie odtwarzał filmy z USB?

0
  • #14 30 Lip 2012 22:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak odtwarza.
    Jeśli pytasz o ogólne wrażenie to różnice są na poziomie szczegółów.
    Jeśli nie potrzebujesz rzeczy z różnic to E5 wystarczy

0
  • #17 09 Sie 2012 17:48
    pepek_26
    Poziom 2  

mam pytanko w sprawie tv panasonic tx-l42e5e
    czy do skaypa potrzebne jest dokupienie kamerki czy jest ona zintegrowana z tv

0
  • #18 09 Sie 2012 19:06
    dżastina
    Poziom 9  

Byłam dziś w MediaExpert, podekscytowana tym, że już dziś TV będą oglądać w nowm telewizorze, a tu sprzedawca szybko sprowadził mnie na ziemie.. Powiedział o tym Panasonicu E5. że to stary model, nie ma go w sklepie i na magazynie jakieś resztki zostały i go nie poleca a w zamian zaproponował jakiegoś Philipsa. Zgłupiałam Sad Zna ktoś jakąś strone na której można sprawdzić date premiery telewizorów?

No i co z tym Panasoniciem? Warto go brać? Nie wiem już sama co robić Sad
    A jeszcze zapytam o ceny. Jest szansa, że ceny telewizorów spadną trochę do listopada?

0
  • #20 10 Sie 2012 17:28
    dżastina
    Poziom 9  

A który z tych TV lepszy? Dodam, że smat TV i inne bajery mnie nie intersują. Zależy mi na jak najlepszym obrazie głównie SD i niezawodności.Ta cena tego Philipsa trochę za wysoka.. Jest szansa, że stanieje nieco do października lub listopada? :)

0
  • #21 10 Sie 2012 19:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Myslę że stanieją ale nie wiem o ile.
    Ale w tej sytuacji Panasonic da sobie spokojnie radę.

0
  • #22 12 Sie 2012 09:37
    dżastina
    Poziom 9  

No i Panasonica już nie ma.. Nawet i dobrze, bo gdybym go kupiła w rozmiarze 47 cali, to by mi się nie zmieścił między meble ;P Tak się zastanawiam, skoro TV ma starczyć na kilka lat, to może warto dopłacić trochę i kupić lepszy a nie szukać tych po najtańszej cenie?
    Powiedzmy do 2800zł 40-42 calowy, zapominamy o input lag, a jakość obrazu będzie priorytetem. Jakie propozycje?
    LOCOLOCO nadal te które wymieniłeś wyżej? Chciałabym możliwie najlepszy obraz za te pieniądze.

0
  • #24 12 Sie 2012 15:27
    dżastina
    Poziom 9  

Ten Samsung naprawdę taki dobry? Czytam komentarze na ceneo i nie są one zbyt pozytywne dla tego tv.
    A jeśli wziąć pod uwagę też tv z 3D, który wyróżniał by się obrazem na tle innych? Też w czołówce będą te wyżej wymienione?

Różnica między 50hz a 100hz jest zauważalna?

0
  • #25 12 Sie 2012 20:56
    Kpc21
    Poziom 23  

Jakbym miał wybierać, brałbym inne niż Samsunga. Chyba że zależy ci na odtwarzanych formatach plików z pendrive.

Mam Panasonica E5. Ma 50 Hz (jakimiś sprytnymi algorytmami zawyżone bodajże do 150 Hz, podobnie jak w Samsungu, ale matryca jest 50 Hz) i mi to nie przeszkadza. Ale Philipsa i Toshibę też warto rozważyć, bardzo prawdopodobne że są lepsze. Panasonica wybrałem ze względu na to, że inni, poza LG i Samsungiem, nie oferowali przekątnej 37 cali, a 40 by mi nie weszło. Tylko co do Toshiby, nie wiem czy dostaniesz jeszcze TL838. To jest model ubiegłoroczny, ale według opinii i testów, lepszy od tegorocznego TL933. Panasonic E5 - fajny model, dla "Kowalskiego" który nie szuka jakichś wyszukanych bajerów, chociaż możliwość podłączenia do Internetu czy odtwarzania plików z USB też ma.

Z tych modeli brałbym chyba Philipsa. Jeśli wolisz czarny kolor, jest porównywalny model PFL4007.

Jeśli chodzi o 3D, do tej Toshiby dokupujesz okulary i masz 3D. W przypadku Philipsa musisz kupić model 5507, w przypadku Panasonica ET5 (Philips różni się tylko funkcją 3D, Panasonic ET5 jest ogólnie lepszy od E5), Samsung z 3D zaczyna się chyba od modelu 6100 wzwyż.

Samsungi mają to do siebie, że występują egzemplarze z matrycami różnych firm. Stąd różne opinie, bo nie wiadomo, co akurat do danego egzemplarza wstawili.

0
  • #26 12 Sie 2012 21:34
    dżastina
    Poziom 9  

Chciałam 47 calowy TV, ale skoro taki się nie zmieści, to chciałabym te 42 i dlatego najbliżej mi tego Panasonica. Czytałam też trochę komentarzy no i o ile u E5 trafiają się jakieś mniej pochlebne opinie, o tyle w ET5 są one wszystkie pozytywne. Podobno różnica w jakości obrazu jest zauważalna.
    Naczytałam się też, że Chińczycy wykupili Philipsa... I jakoś to mnie odpycha. Może to tylko stereotypy, że w Chinach liczy się tylko szybko i tanio, no ale jednak nie jestem przekonana heh..
    A co do Toshiby to nie wiem o tej marce zupełnie nic. Jak z awaryjnością tych modeli? To akurat jest dla mnie bardzo ważne, wręcz mam bzika na tym punkcie;) Toshiba TL933 akurat w promocji po 2299 zł.. Dodam, że opcja 3d jest mi zbędna, ale myślę, że te tv z 3D prezentują wyższą jakość. Może błędne myślenie, ale w przypadku tego Panasonica chyba tak trochę jest.
    No i dzięki Kpc21, utwierdziłeś mnie w przekonaniu, żeby Samsunga mimo wszystko unikać. :)
    To jak to z tą Toshibą jest?
    Strasznie niezdecydowana jestem, kupuje tv już od miesiąca i nadal go nie kupiłam, dlatego rozmawiajmy dalej heh:)

0
  • #27 13 Sie 2012 15:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A jak oceniasz Apple - największą firmę IT na rynku która produkuje wszystko w Chnach.
    Produkty są rewelacyjne.
    A Philips wcale nie jest produkowany w Chinach.
    Kapitał pochodzi z kilku firm z Azji.
    Wszystko jest produkowane tak jak było
    http://www.hdtv.com.pl/forum/relacje-z-targow...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html
    Poczytaj proszę.
    A właśnie Panie szczególnie upodobały sobie Philipsa.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html

0
  • #28 13 Sie 2012 20:09
    dżastina
    Poziom 9  

Czyli rozumiem, że z awaryjnością nie ma problemu w Philipsa? Telewizor chciałabym jak największy się da, w moim przypadku max to 42, więc PFL4007 nawet by pasował. Jak u niego z jakością obrazu w porównaniu z 5507? A i czy te telewizory mają tryb eco? Chodzi mi o to, żeby ekran automatycznie dostosowywał się do ciemności panującej w pokoju. Jasno w pokoju, jaśniejszy obraz, ciemno - ciemniejszy. Dobrze nazwałam to, tryb ECO?;)

0
  • #29 13 Sie 2012 23:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale jak największy czyli jaki 55" ?

0
  • #30 13 Sie 2012 23:13
    Kpc21
    Poziom 23  

dżastina napisał:
    Chciałam 47 calowy TV, ale skoro taki się nie zmieści

Nikt ci nie powie, jak z awaryjnością, bo producenci cały czas wypuszczają nowe modele, w każdej chwili producent może też zmienić pod tym względem politykę i zacząć wypuszczać buble.

Bardziej ufałbym Philipsowi niż Samsungowi. Ale mogę być w błędzie.

Panasonic E5 nie do końca mnie zadowala jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów. Ale może w innych LED-ach będzie tak samo, słyszy się że wadą LED-ów (i w ogóle LCD) jest właśnie odwzorowanie kolorów. A może nawet w ET5 będzie lepiej (on ma inną matrycę)... W sklepie raczej ciężko to poznać.

Skoro słońca w pokoju brak, to może kup plazmę.

0