Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

livebox nie moze polaczyc sie z komputerem

bezradny86 08 Jul 2012 01:40 2903 11
    bezradny86
    Level 9  
    Witam. Mój problem wygląda tak, że zainstalowałem liveboxa na moim komputerze ledwo po formacie. Na poczatku dzialalo wszystko, tak jak powinno. Nagle przestalem miec dostep do internetu , wiec wylaczylem modem i wlaczylem na nowo. Dioda ethernetu przestala swiecic no i polaczenie zostalo przerwane. Jedyny sposob na jej zaświecenie to ponowna instalacja . Wtedy znów jest wszystko ok , dopóki nie wylacze i wlacze komputera.Wtedy dioda nie zaswieca sie i nie ma łączności z komputerem :( . Jak temu zaradzic ?
    User removed account
    User removed account  
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Wyłącz zarządzanie energią na karcie sieciowej. Jaki to livebox, jaki system operacyjny, jaka karta sieciowa?
    No i jeszcze o co chodzi z tym instalowaniem livebox-a? Kabel ethernet wystarczy podłączyć do karty sieciowej a konfiguracja routera przez przeglądarkę internetową.
    bezradny86
    Level 9  
    tak instalowałem z płyty . mam jeszcze dodatkowe sterowniki , ponieważ posiadam Windows Vista Home Premium,które również zainstalowałem. Dioda,gdy włączam ponownie komputer się juz nie zaświeca. Po ponownej instalacji pare minut świeci stale, potem juz tylko miga,ale mam połączenie z internetem dopóki nie wyłączę komputera. Modem liveboxa to Sagem F@st. Niestety nie wiem jaka karta sieciowa. :(. Żeby livebox mogl zadzialaćm, trzeba zainstalowac specjalne oprogramowanie dołączone w zestawie z liveboxem .
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Masz tą wersję?

livebox nie moze polaczyc sie z komputerem

Łączysz się przez kabel sieciowy czy USB? Bo jeżeli przez kabel sieciowy to nie jest potrzebna żadna aplikacja instalowana na komputerze.
    User removed account
    User removed account  
    bezradny86
    Level 9  
    z tego co widze na wikipedii, to mam wesje 1.1 . ok to wszystko usunąc .
    User removed account
    User removed account  
    bezradny86
    Level 9  
    działało przez pierwsze 5 minut. Potem wyłączył mi sie komputer. Gdy włączyłem go ponownie , nie wykrywał znów urządzenia Livebox.
    User removed account
    User removed account  
    bezradny86
    Level 9  
    teraz pierwszy raz -,-

Dodano po 18 [minuty]:

aha i moja karta sieciowa to Realtek Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC
    User removed account
    User removed account