Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ilość satelit przy pojedynczym DiseqC ( ariva 52e)

maciej66666 08 Lip 2012 09:49 1892 5
  • #1 08 Lip 2012 09:49
    maciej66666
    Poziom 16  

Nurtuje mnie taka kwestia .
    Mam odbiornik ariva 52 e i przy antenie zamocowany przełącznik DiseQc z dwoma wejściami ( na Astrę 19.2 i Hot Birda 13.0 ) . Wszystko działa ok . Wyszukuje z tych dwóch satelit ponad 1000 kanałów ( choć część się powtarza )
    Ale do rzeczy. Kiedy byłem w menu i wybierałem satelity to zobaczyłem że wybierając opcję bez diseqC przy innym satelicie np przy Siriusie a ustawiając inny zakres konwertera można uzyskać dobrą jakość i siłę sygnału także z tej satelity. To skłoniło mnie to wypróbowania tego na wszystkie satelity z listy począwszy od Siriusa 4.0 do ostatniego jakoś 33.0 już nie pamiętam nazwy.
    I okazało się że faktycznie w trakcie wyszukiwania znajduje kanały z tych satelit. Niestety jest tego tak dużo że po godzinie szukania z ilością kanałów 3100 zaniechałem tego i wróciłem tylko do 13.0 i 19.2
    Czy ktoś może mi powiedzieć czy to normalne że bez indywidualnego konwertera na daną satelitę przy zamocowanych tylko 2 na Astrę i Hot Birda można łapać sygnał z 8 satelit w rozpiętości ponad 20 stopni ? Czy nie wpływa to negatywnie na odbiornik skoro nie miały by one przydzielone własnych portów Diseqc ? i w ogóle czy jest sens szukania czegoś poza Astrą i Hot birdem bo być może są tam te same kanały?

0 5
  • #2 08 Lip 2012 10:31
    mono12345
    Poziom 13  

Witam
    Czegoś nie rozumiem. Talerz masz ustawiony na tzw. zeza. Czyli pryz jego zamontowaniu na stałe odbierasz programy z Astry i Hot Birda. Jezeli tak, to wg mnie bez przestawienia talerza nie odbierzesz programów z innych satelitów. A to co odbierasz, to nadal są programy z tych w/w dwóch. Sprawdź jeszcze co ustawiasz. Jak ustawisz wszystkie (kodowane i niekodowane), wyszuka Ci więcej kanałów. Ale nadal są to te same kanały.
    Pozdrawiam

0
  • #3 08 Lip 2012 11:00
    telbod
    Poziom 31  

Cały czas odbierasz tylko tych z dwóch satelitów. Czy warto odbierać z innych? Warto bo wielu to robi. Zależy co chcesz oglądać. Programy jakie można odbierać znajdziesz tutaj. Link Przy większej antenie możesz odbierać programy z ok 8 satelitów. Wystarczy odpowiedni uchwyt zamontować, przełącznik i konwertery. Twój tuner gdy pokazuje siłę i jakość z jakiegoś innego satelity niż Astra i HB tak naprawdę pokazuje siłę i jakość z tych właśnie satelitów. On nie rozpoznaje jaki to satelita. Rozpoznaje tylko częstotliwość nadawania transpondera. A ona często taka sama jest na rożnych pozycjach satelitarnych.

0
  • #4 08 Lip 2012 11:46
    maciej66666
    Poziom 16  

telbod napisał:
    Cały czas odbierasz tylko tych z dwóch satelitów. Czy warto odbierać z innych? Warto bo wielu to robi. Zależy co chcesz oglądać. Programy jakie można odbierać znajdziesz tutaj. Link Przy większej antenie możesz odbierać programy z ok 8 satelitów. Wystarczy odpowiedni uchwyt zamontować, przełącznik i konwertery. Twój tuner gdy pokazuje siłę i jakość z jakiegoś innego satelity niż Astra i HB tak naprawdę pokazuje siłę i jakość z tych właśnie satelitów. On nie rozpoznaje jaki to satelita. Rozpoznaje tylko częstotliwość nadawania transpondera. A ona często taka sama jest na rożnych pozycjach satelitarnych.

hahaha a już myślałem , że mam takie zdolności w kwestii ustawiania konwerterów że z dwóch potrafię 8 satelit łapać :) ale tak sądziłęm, że to zbyt piękne by było prawdziwe. Nie wpadłem na to , że odbiornik może nie rozróżniać satelit :x i ich lista w menu ma charakter poglądowy.
    Czyli na chwilę obecną kanały wyszukiwać tylko z Astry i Hotbirda.
    Nie wiem czy będę montował dodatkowe konwertery na inne satelity. W sumie jest tu już kilka polskich stacji i do tego kilka niemieckich o które mi chodziło. Więc póki co pozostanę przy tych dwóch:)

0
  • #5 08 Lip 2012 14:52
    mono12345
    Poziom 13  

Witam
    Fajnie, że przyjąłeś to wesoło. Ale praw fizyki nie da sie oszukać. A jeżeli chodzi o listę satelitów, to nie tylko poglądowo jest zamieszczana. Sądzę, że przy danym satelicie są uruchamiane podczas jego wyboru, dodatkowe, typowe dla danego satelity ustawienia. Użytkownik ma mniej do ustawiania ręcznego. Ale i tak dla większości zwykłych uzytkowników ustawianie anteny i tunera, to czarna magia. A jeżeli chodzi o programy, to masz ponad dwadzieścia polskich, a niemieckich nie da się szybko policzyć. Popatrz na link podany przez kolegę Telbod.
    Pozdrawiam

0
  • #6 08 Lip 2012 15:41
    maciej66666
    Poziom 16  

Już wszystko jasne :) wiem że mam to co na 13 i 19.2
    Pozostałych parametrów i satelit z ustawień kasować nie będę. Może kiedyś pomyślę nad rozrzerzeniem zeza. Moje wątpliwości zostały rozwiązane.

0