Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva 52e - tryb czuwania po podłączeniu do prądu

maciej66666 08 Lip 2012 11:57 1605 3
 • #1 08 Lip 2012 11:57
  maciej66666
  Poziom 16  

  Czy ktoś ma pomysł co zrobić by ariva52e po podłączeniu do prądu nie przechodziła odrazu w stan aktywności( zielona lampka) tylko podobnie jak mój tuner dvb-t była po podłączeniu w trybie czuwania ( czerwona lampka ) bo za każdym razem muszę wyłączać ją z pilota co jest nieco wkurzające ( na noc gaszę wszystko jednym przełącznikiem na listwie zasilającej i z rana muszę po właczeniu arivę wyłączać z pilota - a nie chciałbym jej zasilać w osobnym gniazdku i za każdym razem kabel wyciągać ). To błachy problem, ale dosyć wkurzający - szukałem w opcjach ale nic nie znalazłem by jakoś stan czuwania po właczeniu ustawić .

 • #2 08 Lip 2012 12:03
  mihal2002
  Poziom 43  

  maciej66666 napisał:
  Czy ktoś ma pomysł co zrobić by ariva52e po podłączeniu do prądu nie przechodziła odrazu w stan aktywności

  W jakim celu takie CUDA robić?!

 • #4 08 Lip 2012 15:02
  maciej66666
  Poziom 16  

  mihal2002 napisał:
  maciej66666 napisał:
  Czy ktoś ma pomysł co zrobić by ariva52e po podłączeniu do prądu nie przechodziła odrazu w stan aktywności

  W jakim celu takie CUDA robić?!


  Jak to w jakim ? to oczywiste. By nie nakładały się sygnały z odbiornika tv naziemnej i odbiornika satelitarnego. Wszystkie sprzęty mam wpięte w jedną listwę zasilającą. I gdy rano ją włączam by obejrzeć coś z naziemnej to jak na ironię odbiornik naziemny jest w trybie czuwania ( lampka czerwona ) a satelitarny odrazu załącza się na ostatnio oglądanym kanale. Skutkiem czego przelotka scart kieruje do tv sygnał z tego odbiornika choć mam ochotę na naziemną tv w tym czasie.
  .
  Ale dziwi mnie , że nigdzie w opcjach nie ma by ustawić stan czuwania zaraz po podpięciu do prądu. Mówiąc inaczej, wkładając wtyczkę do sieci nie znaczy jeszcze, że chcesz oglądać hity z satelity. Ale odbiornik zakłada że tak jest i odrazu się uaktywnia. I muszę z pilota gasić jego popęd do działania. Innymi słowy tak to wygląda.
  A chciałbym by było jak w dekoderze naziemnej - włączam do prądu i grzecznie na czerwonym w trybie czuwania siedzi.
  Czy w przypadku Fergusona da się tak zrobić , czy wszystkie są tak stworzone , że wo włożeniu wtyczki w gniazdko odrazu się załączają na ostatnio oglądanym kanale ?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME