Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet Orange Neostrada - parametry ADSL - analiza

08 Jul 2012 12:45 3073 6
 • #1
  Anonymous
  Anonymous  
 • Helpful post
  #2
  terrade
  Level 36  
  hanwasi wrote:
  Obecnie prędkość to 2Mb/s.
  Masz opcję do 2 Mb/s. 2 Mb/s nie masz - niedużo brakuje. Masz synchronizację na widełkach 2176/268 (niepełna w obie strony).

  hanwasi wrote:
  Chciałbym by ktoś wypowiedział się na temat parametrów linii na której mam dostarczany Internet - Neostradę
  Parametry prawidłowe jak na tak gigantyczne tłumienie. Zakładam, że tłumienie jest prawdziwe i zgadza się z ogromną odległością do centrali (o którą odległość w Warszawie trudno), w każdym razie rozbieżność tłumienia jest prawidłowa (jak też Sygnał/Szum i synchronizacja).
 • #3
  Anonymous
  Anonymous  
 • Helpful post
  #4
  terrade
  Level 36  
  hanwasi wrote:
  Rozumiem, że jeśli Internetu nie rozłącza - to jest wszystko dobrze "jak na tak gigantyczne tłumienie"?
  To wręcz znakomicie jak na niezwykle graniczne parametry. Im dłuższa linia tym więcej łączeń i więcej szans na różne kłopoty. Czysta matematyka: jeśli szansa na zwycięstwo wynosi 50% to jeśli musimy przejść 4 takie stopnie to już się robi zaledwie 50% x 50% x 50% x 50% = 6.25%. Przy tak długiej linii mało komu nie rozłącza na granicy możliwości (co innego gdy mają znacznie mniejszą prędkość np.512-tkę, a wtedy margines wynosi np.15 dB i jest zapas).
 • #5
  Anonymous
  Anonymous  
 • Helpful post
  #6
  terrade
  Level 36  
  hanwasi wrote:
  Podłączyłem swój stary modem (jakiś tam thomson 510 - wówczas jeszcze od neostrady plus)
  ST 510? Wtedy robimy: start -> uruchom -> cmd -> telnet 10.0.0.138 -> login i hasło -> adsl info i już masz świetne statystyki. Tak ST 510 piękna sprawa (nie to co Livebox).

  hanwasi wrote:
  i co dziwne on połączył się z prędkością 2496/320.
  Modemy są różnej jakości, szumy własne itd. Ale także jeśli masz ADSL2+ (pewnie nie ADSL2) to i tak nie korzystasz z wyższych częstotliwości (poza ADSL1), tam tłumienie masz ponad 100 dB i grubo więcej.

  hanwasi wrote:
  Czy jest jakaś możliwość przełączenia liveboxa 2.0, aby łączył się na ADSL, a nie ADSL2?
  Niestety nie mam dostępu do LB 2.0, w pierwszym LB tego nie było nawet przez telnet. Ponadto routery od operatorów mają dedykowane firmware w którym często są zablokowane liczne funkcje (widoczne w instrukcji po angielsku). Ale zawsze operator - tu Orange - może to ustawić u siebie w konfiguracji karty (np. na linii na której teraz piszę przy 1 Mb/s było ADSL2+, a przy 2 i 6 Mb/s jest G.DMT). Zwykle to dotyczy tych co dostali 10 Mb/s w ADSL1 i mają 6.5 Mb/s. Jeśli chcesz to dzwoń, ale jest ryzyko bezmyślnej migracji w dół.
 • #7
  Anonymous
  Anonymous