Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KM BIZHUB C350+fiery - pytanie o podstawy obsługi

08 Lip 2012 14:22 2028 2
  • Poziom 8  
    Witam,

Panowie, bardzo proszę o pomoc - pytanie z zakresu podstawowej obsługi, odpowiedz chyba powinna być prosta jak drut, jednak nie mogę znaleźć informacji od dłuższego czasu (które by dały efekt). A problem bardzo dla mnie irytujący... Próbowałem wiele sposobów nie wiem o co chodzi

Za trywialność przepraszam ;) mam nadzieję, że komuś będzie się chciało odpowiedzieć. O co uprzejmie bardzo proszę ;)

Chodzi o ustawienia w trybie skanowania na km c350 (+fiery jeśli to ma znaczenie) - otóż nijak nie mogę przestawić domyślnych ustawień. Skanuję w najprostszy sposób, bez żadnych aplikacji; wygląda to tak:

1) przejście do trybu skanowania przyciskiem na panelu.

2) Wejście w Tryb skanowania
    tu ustawienie:
    kolor ->wysoka jakość (dom. normalna),
    rozdzielczość ->300 dpi (dom. 200),
    rozmiar ->a3 (dom. AUTO).

3) wejście w miejsce
    tu ustawienie -> folder skan (taki stworzyłem przez stronę www drukarki; skanuje za pomocą ftp na kompa; działa OK.)

4)wejście w Ustawienie oryginału
    tu ustawienie -> dwustronne (dom. jednostronne)

5) no i klikam na panelu przycisk Start.

Jak dla mnie musi być możliwe redefiniowanie ustawień domyślnych tak, aby praktycznie z powyższej procedury został punkt 1 i 5. Nie wiem co źle robię, ale nijak mi się to nie udaje. Nie mam zupełnie pomysłu w czym problem. A tak zupełnie atechniczny znowu nie jestem ;) Pracowałem na Ricochach, HP, wszystko w sieciach, dawałem radę tutaj jakaś lipa :(

Będę wdzięczny za pomocną dłoń, zależy mi na niewykorzystywaniu dodatkowych programów (w tym fiery remote scan), a na zmianie ustawień domyślnych.
  • Poziom 16  
    Ale to co, przycisku z programem nie możesz zrobić? Bo jeżeli chodzi o program to jest dość proste.
    Rejestrujesz nowy guzik(skrót) jako program z interesującymi Cię ustawieniami, robisz zapisz i już.
    Wtedy wchodzisz w skanowanie wybierasz skrót programu START i masz skan na ftp.
  • Poziom 10  
    witam!
    Mam pytanie do do właśnie takiej konfiguracji C350 + fiery chodzi o ustawienie skanowania mianowicie wchodzę na maszynę przez stronę www staram się ustawić przycisk ale nie zapamiętuje mi tego co robię nie mogę także zalogować się jako administrator żaden kod nie pasuje.
    czy jest jakiś sposób aby ustawić skan do ftp?