Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel zafira 2.0dti '01 - przestała działać klimatyzacja

08 Lip 2012 15:32 8790 12
  • Poziom 8  
    podczas jazdy zaśmierdziało z nawiewów spalenizną i w tym czasie przestała działać klima.(zafira disel 2001 klima manualna)lampka włącznika świeci wentylator się włącza.Potrzebuję schematów i pomocy od czego zacząć szukanie usterki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nawiew w ogóle działa?
  • Poziom 8  
    tak nawiewy dzialają
  • Poziom 35  
    Mogło wciągnąc smród z pod maski, cewka sprężarki , okablowanie.......
  • Poziom 8  
    pewnie tak, ale bardziej mnie interesuje ,co mam sprawdzić no i schematy elektryczne.
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuję za podpowiedzi
  • Poziom 24  
    Cewka sprzęgła klimatyzacji. Albo szczelina była zła albo za duże obciążenie sprężarki (zawilgocony układ), lub mało gazu i sprzęgło włączało się i wyłączało. Cewkę sprężarki można reanimować (często przepala się bezpiecznik termiczny).
    Kolejność sprawdzenia:
    cewka
    wiatraki
    ciśnienia na pracującym układzie
  • Poziom 8  
    dziekuję xyro za poradę
  • Poziom 24  
    Nie ma sprawy. Jak by coś to pisz. Doradzę co i jak sprawdzić.
  • Poziom 8  
    sprawdziłem cewkę sprzęgla sprężarki i stwierdzilem,że nie ma przejścia przez uzwojenie ,dodatkowo podlączyłem napięcie na krótko i jest cisza
    może ktoś mi podpowie,jaki typ sprężarki jest w oplu zafirze 2001r2.0 dti lub jaką cewkę mam kupić (firma)
  • Poziom 24  
    Wygrzebać cewkę i na 95% termik spalony. Dodać należy, że jeżeli spalił się termik trzeba dać najlepiej mocniejszy oraz należy przyjżeć się szczelinie na sprzęgle (sprężarki ;) ) oraz sprawdzić cisnienia na pracującej klimie bo może osuszacz ma już dosyć lub zawór rozprężny czy tam dławica (nie pamiętam co w tym oplu dawali) może nadawać się do wymiany co powoduje duże obciążenie sprężarki i ślizganie się sprzęgła. Pozdrawiam.