Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka WHIRLPOOL AWE 6315/P - nie pobiera wody - brak błędów

presies 08 Lip 2012 17:37 4567 4
  • #1 08 Lip 2012 17:37
    presies
    Poziom 6  

Witam

Miałem problem z pobieraniem proszku z dozownika ale wyczyściłem wszystko ładnie i chciałem sprawdzić poprawki na programie bawełna 95C. W trakcie sprawdzania sprawdziłem sitko na dolocie wody i wyczyściłem mechanizm obrotowy dyszy.

Włączyłem pranie ale na ścianie był zamknięty zawór wody, pralka próbowała zaciągnąć wodę... po chili jej prób włączyłem wodę na ścianie i wszystko ruszyło.
    Pralka wystartowała chwilę pomieliła i po kliku minutach stanęła z błędem 0 (O obrotów). Jako że oznacza to pobór wody sprawdziłem połączenia i zawory poza pralką i włączyłem ją, wystartowała pięknie zabrała proszek i zaczęła robić długie wolne pranie. Niestety nie słyszałem aby woda napełniała bęben.

Pralka onff/on program od początku, w momencie gdy powinna pobierać wodę słychać charakterystyczne buczenie dla sytuacji gdy zamknięty jest zawór na ścianie- jakby się męczyła. Niestety pomimo otwartego zaworu pralka nie pobiera wody (nie widać jej w bębnie, pranie jest mokre zapewne od wody, która pobrała proszek), nie wyświetla też żadnego komunikatu, zachowuję się jakby chciała prać na sucho.

Edit:

1.Zrobiłem test na płukanie... ścierki suche... czyli diablica nie bierze wody...

2. Elektrozawór sprawdziłem i chyba jest sprawny. Dołożyłem mu 230V i ładnie zakręcił.

3. Włączyłem program płukanie i ładnie nalało wody do płukania.

4. Wyłączyłem płukanie, wypompowałem wodę.

5. Chciałem włączyć program bawełna 95C ale niestety wody nie usłyszałem...

6. Ponownie program płukanie.. ruszyła pompa z wylotem brudnej wody, zaczęło się obroty i znowu to dziwne buczenie w okolicy elektrozaworu i zero wody- czyżby padał elektrozawór?

Co polecacie?

• #2 08 Lip 2012 19:53
    nikusert
    Poziom 36  

Witam
    Zawór raczej nie padł,sprawdź sitko na wężu ,lub rozbierz elektrozawór bo może być zatkany.

• #3 08 Lip 2012 19:56
    presies
    Poziom 6  

Na wężu i na elektrozaworze sitka są jak nowe, nie mam tam co czyścić.

Dziwi mnie to buczenie... taki odgłos wydawał jak nie miał wody gdy był zakręcony zawór na ścianie.

• #4 08 Lip 2012 20:05
    nikusert
    Poziom 36  

Może być zatkany elektrozawór,otworek w nim jak szpilka.Możesz podłączyć obce zasilanie,po odpięciu oryginalnego,czy wtedy poleci woda.

• #5 08 Lip 2012 20:05
    presies
    Poziom 6  

Heh, właśnie to robię :D, zaraz odpiszę.

Woda leci jak złoto...

Włączyłem płukanie woda też ładnie leci, włączę program bawełna 95C i zobaczę jak będzie.

---
    edit:

Bawełna 95C poleciała i poleciała też woda! Może to że przez chwilę pociągnąłem z gniazdka 230V odblokowało jakoś hipotetycznie zapchany elektrozawór? Nie wiem co było ale nagle działa! Cud.

Na chwilę obecną działa... ale bacznie diablicę obserwuję.
    ----
    Jednak coś tej bestii jest.... prała i wywaliła błąd 0 (zero) czyli awaria na dopływie wody. Coś mi znowu ten elektrozawór buczy.

No niestety pralka musiała wywalić błąd 0, w trakcie prania ją ładnie przesunąłem i zagiąłem kabel... masakra...

Teraz woda idzie ino miło, jeszcze tylko wygram z poborem wybielacza na programach 95C, z tego co widzę to chyba jakaś fabryczna usterka.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME