Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] kontroler RGB do taśmy LED

Vexator 08 Lip 2012 19:09 1440 1
    Vexator
    Poziom 8  
    Hej... poszukuję kontrolera (jak w temacie) i zależy mi bardzo na jak najmniejszych rozmiarach.
    Popularnie dostępne na allegro to kostki rozmiaru 65mm/35mm/21mm a ja poszukuję czegoś o przekroju 15mm/20mm. Nie potrzebuję sterowania pilotem ani różnych trybów, chcę zasilić zaledwie 10cm taśmy i by kolory się płynnie i losowo zmieniały.

btw... wszystkie dostępne kontrolery są na 12V, ile minimalnie Voltów potrzebuję by zasilić taśmę?

Taśma którą chcę kupić
    cirrostrato
    Poziom 36  
    Dostępne taśmy mają wbudowane rezystory i są standardowo na 12V, zasilane niższym napięciem będą oczywiście znacznie słabiej świeciły (przecież możesz sam sprawdzić, czy wystarczająco do twoich celów), jeśli byś sam zmontował cos podobnego (te wymagane 10cm to tylko kilka/naście diod) z dostępnych diod RGB i zastosował mniejsze rezystory, to napięcie zasilania mogło by być ok. 3V ale gotowe kontrolery RGB mogą nie działać przy tak niskim napięciu zasilania. No i montaż takiej listwy musiałby być inny, bardziej ,,amatorski''. Reasumując: zasilanie 12V to zero problemów.