Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mikrofon na wesela który nie sprzęga ,do cichego głosu , shure sm58 czy beta 58?

jadzia0408 08 Jul 2012 20:46 3985 7
 • #1
  jadzia0408
  Level 1  
  Che kupić mikrofon do śpiewania na weselach, mam dość delikatny głos , który wypada zawsze ciszej niż męski wokal. Do tej pory śpiewałam na shure c607n ale robią się straszne sprzężenia jak podgłoszę albo na sennheiser e 825 s ale ten jest jeszcze cichszy i taki stłumiony jak dźwięk spod ziemi.Teraz zastanawiam sie nad shure sm 58 i shure beta 58 a , ale może znacie jeszcze jakieś, które by się nadały żeby sobie wygodnie śpiewać i żeby muzyka nie zagłuszała głosu i wszystko było wyraźne. Tu jest próbka mojego wokalu z koncertu gdzie ustawiony był przez akustyka , nie wiem jakie były mikrofony

  http://www.youtube.com/watch?v=KbtDjmm2-7M

  na muzie weselnej głos sie zlewa z podkładem i nic nie jest wyraźne jak jest ciszej. Poza tym nie wiem jak sobie ustawić ten wokal , chce z pogłosem żeby zatuszował niedociągnięcia bo wiadomo w trakcie wesela głos sie zdziera i nie wszystko można potem wyciągnąć, ale wtedy też sprzęga jak podkręce pogłos. I jeszcze jedno pytanie jak powinien stać odsłuch ? Czy może stac z boku , albo przodem tak jak głosniki ale za orkiestrą a nie przed?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  EndriuT2
  Level 1  
  Witaj, polecam abyś sprawdził sobie Senheisera e945 :) Bardzo dobry majtek :)
 • #3
  guciolukasz123
  Level 15  
  Odsłuch to kwestia indywidualna. Zazwyczaj daje się po bokach lub z przodu bo wiadomo z tyłu gorzej odbieramy ten dźwięk. Ale Powinnaś sama ustawić sobie tak aby było ci wygodnie. To samo z jego głośnością.
 • #4
  TAKT
  Level 20  
  Polecam sennheisera 845. Odkąd wokalista w naszej kapeli sobie do niego zaśpiewał to nie chce znać Shure-ów. I nie sprzęga nic a nic.
 • #5
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  guciolukasz123 wrote:
  Odsłuch to kwestia indywidualna. Zazwyczaj daje się po bokach lub z przodu bo wiadomo z tyłu gorzej odbieramy ten dźwięk.


  Monitory lepiej rozstawić zgodnie z charakterystyka kierunkową mikrofonu. Dla kardioidy z przodu, dla superkardioidy z boku. To miejsca z których mikrofon najmniej zbiera.
 • #6
  iku18
  Level 19  
  Beta 58 jest dużo lepszy, a różnica od SM w cenie opłaci się na pewno.
 • #7
  Patefono
  Level 2  
  Najpierw trzeba wyrównać charakterystykę częstotliwościową całego nagłośnienia, z monitorami włącznie. Wybór modelu mikrofonu, jest sprawą drugorzędną.
 • #8
  easystudio
  Level 10  
  Ja proponuę Bete58 sprawdzony w boju ,idiotoodporny, tyle razy został upuszczony i jakos sie nie chce popsuć.
  I jeszcze jedna kwestia Beta ma troche wypchnięty srodek w porównaniu np z e845 wiec osoby z bardziej subtelnym glosem powinny byc zadowolone.