Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40A786 ciemna plama na ekranie

08 Lip 2012 20:49 11316 8
  • Poziom 14  
    Witam
    Dzisiaj na ekranie pojawiła się plama.
    Samsung LE40A786 ciemna plama na ekranie

Telewizor ma podświetlanie led.
    Czy jest to usterka do naprawienia czy szukać matrycę.
    Telewizor wg menu serwisowego wyświetlał obraz przez ok 8000 godzin.
  • Poziom 14  
    Nie wiem kolego czy ten twój post miał mi pomóc czy miał Ci nabić punków. Więc jak nie masz nic do powiedzenia to nie wyjeżdżaj mi tutaj z telepatią.
  • Poziom 43  
    A Ty kolego nie wyjeżdżaj z takimi tematami może?
    Poczytaj sobie co należy do Twoich obowiązków - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869272.html
    Jeśli nic nie zrobiłeś, to nam pozostaje tylko telepatia właśnie lub zgadywanie w ostateczności.
    A nie o to tutaj (na forum) chodzi. Albo więc dopełnij obowiązków wynikających z w/w linku, albo pozostanie temat usunąć do kosza.
  • Poziom 14  
    Dzisiaj rozebrałem TV i sprawdziłem wszystkie połączenia.
    Info o modelu TV:
    LE40A786R2FXXH ver. SQ01
    dimming board BN41-01098A
    main board BN40-00120A
    zasilacz SL4026
    inverter INV40L64C rev0.2

Nadal jest ciemna plama w tak jak na zdjęciu tylko zauważyłem że w czasie przełączania programu na sekundę wskakuje podświetlanie. Jednego dnia po włączeniu obraz był ok.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Dzisiaj rozebrałem TV i sprawdziłem wszystkie połączenia.

No, to dużo zrobiłeś przez ten czas... Nie wiem czy jest sens dalej trzymać tu ten temat.

• Poziom 28  
    Rozbierz TV i wyciągnij szkło będziesz miał pewność kiedy zobaczysz polaryzator czy winne podświetlenie czy może matryca. Samsung stosował w tych modelach 40 calowych TV dość wadliwe matryce. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Do podświetlania matrycy są wykorzystywane 4 panele i na każdym jest 144 diod led. Przyczyną nie świecenia panelu okazała się jedna dioda która została przebita na zwarcie. Po wymianie diody na inną (doświadczalnie posiłkowałem się diodą z podświetlania matrycy od laptopa) panel działa i TV działa