Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Multiroom Cyfrowy Polsat

08 Lip 2012 22:04 18469 4
  • Poziom 2  
    Z góry przepraszam, jeżeli pytanie jest zbyt banalne, by je zadać na tym forum.

Obecnie mam Cyfrowy Polsat na jednym dekoderze. Antena w budynku wielorodzinnym zamontowana jest wspólna na dachu. Kabel do mojego mieszkania idzie jeden i nie ma żadnej możliwości by to zmienić.

Otrzymałem telefonicznie ofertę Multiroomu w CP, ale opisałem swoją sytuację i miła Pani po konsultacji zapewniła mnie, że nie ma żadnego problemu, żeby na dwóch telewizorach działały dwa różne dekodery i można było oglądać inne kanały jednocześnie. Zgodziłem się, na dniach mają przyjść dekodery, a ja przeszukuje internet i nie mam pewności, że to zadziała bez problemu w mojej sytuacji.
    Proszę o pomoc: jakie urządzenie kupić i gdzie podłączyć, żebym miał działający Multiroom? Rozumiem, że trzeba rozgałęzić czymś sygnał i doprowadzić do obu dekoderów? Czy też doprowadzić kabel do jednego dekodera, a ten dekoder połączyć jakoś z drugim dekoderem?
    Nie wiem, czy robi ro różnicę, ale kabel z dachu idzie tak, że najpierw dochodzi do pokoju, gdzie chciałbym mieć "gorszy" dekoder (mały telewizor), a dalej przechodzi do pokoju, gdzie ma być dekoder HD (większy telewizor). Jeżeli jest niezbędne, by kabel od anteny dochodził najpierw do dekodera głównego HD, to nie mam możliwości "powrotu" z kablem do pokoju z mniejszym TV.
  • Poziom 26  
    W zasadzie nie ma możliwości rozdzielenia sygnału z konwertera. Najlepiej i najtaniej wyłożyć drugi kabel i wymienić konwerter na TWIN. Jeśli nie ma takiej możliwości musisz wymienić konwerter i zastosować system tali jak np tu: http://allegro.pl/multi-band-converter-9640-s-2-tu-1-kab-multiband-i2452327233.html. Oczywiście wyjścia z desteckera podłączasz pod dwa różne tunery.

Moderowany przez telesat1:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Poziom 22  
    No to kolego tak jak wyżej dodatkowy kabelek jeśli jest taka możliwość bo jak jest antena zbiorcza to pewnie jest multiswitch i czy jest wolne miejsce. Jak nie to własna antenka z konwerterem twin.
  • Poziom 2  
    ducia napisał:
    No to kolego tak jak wyżej dodatkowy kabelek jeśli jest taka możliwość bo jak jest antena zbiorcza to pewnie jest multiswitch i czy jest wolne miejsce. Jak nie to własna antenka z konwerterem twin.

Ani miejsca, ani przede wszystkim możliwości przebijania się z kolejnym kablem przez budynek.
    Własna antenka niemożliwa (konserwator zabytków zabrania).

@35mario1:
    Z anteny wspólnej odchodzi z tego, co wiem sygnał do multiswitcha, który dzieli to z kolei na 15 mieszkań. Nie wiem, czy to by nie było teraz zbyt skomplikowane, że zmieniać jeszcze konwerter wszystkim. A przede wszytkim nie wiem, jak pogodzić multiswitch z pokazanym przez Ciebie Multi Band Converterem? Stacker miałby się znaleźć między konwerterem a multiswitchem, czy między multiswitchem a moim mieszkaniem? Jak to drugie, to nie wiem, czy jest jeszcze dodatkowe wolne wyjście z multiswitcha dla mnie.
  • Poziom 26  
    Trzeba wykorzystać dwa wyjścia multiswitcha jak dwa wyjścia konwertera TWIN. Stacker ma być przy multiswitchu, destacker przy pierwszym tunerze, pierwszy tuner podłączasz pod jedno wyjście destackera. Pod drugie wyjście destackera podłączasz kabel który pójdzie do drugiego tunera. Konwerter multiband znajdziesz np tu: http://satsklep.pl/index.php?s=produkt&id_prod=1190