Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Panasonic i TV LG - brak głosu przy transmisji z USB

kasia2cetus 09 Lip 2012 00:09 2844 5
  • #1 09 Lip 2012 00:09
    kasia2cetus
    Poziom 7  

Trzy urządzenia do połączenia:
    TV LG 50PA6500
    Kino domowe 5.1 Panasonic SA-HT845
    Dekoder satelitarny neostrady Samsung smt-h6106

Podłączamy:
    tv hdmi <-> samsung hdmi (obraz i dźwięk na tv jest ok)
    oraz
    samsung 2 x cinch <-> kino domowe 2 x cinch wejście audio (dźwięk jest ok na kinie domowym)

W ten sposób przesyłam dźwięk z dekodera do kina domowego (co prawda dźwięk na tv ze złącza hdmi jest opóźniony w stosunku do dźwięku na kinie domowym, wyciszam tv i używam kina). Do tej pory jest akceptowalne ok.

Problem:
    Przy oglądaniu filmu na tv poprzez złącze usb w telewizorze, dźwięk jest tylko na głośnikach telewizora. Jak przesłać dźwięk z TV do kina?
    Złącze TV z wyjściem dźwięku: Optical Digital Audio OUT
    Złącza kina domowego przyjmujące dźwięk: AUX, VCR AUDIO IN, TV AUDIO IN
    W tv i kinie brak złącza S/PDIF, w tv brak wyjść audio cinch, a w kinie brak wejścia optycznego.

Jakie widzicie najtańsze możliwości podpięcia?
    Myślałem o:
    -amplituner z wejściem optycznym i minimum dwoma złączami audio out cinch w celu przesłania dźwięku do kina domowego
    -Fiio D3 Konwerter Audio Toslink S/PDIF ANALOG 2xRCA - można znaleźć na allegro aukcję

Czy dźwięk z wyjścia optycznego w TV podczas oglądania filmów z USB będzie na pewno wysyłany tym wyjściem?

0 5
  • #2 09 Lip 2012 12:36
    2konrafal1993
    Poziom 19  

Najtaniej będzie kupić Audio Toslink S/PDIF ANALOG 2xRCA, chyba że masz w tv gniazdo słuchawkowe to kupić kabel cinch jack i też będzie działało. Co do konwertera to będzie działać bez problemu.

0
  • #3 09 Lip 2012 17:35
    kasia2cetus
    Poziom 7  

niestety wyjścia słuchawkowego w TV brak (co jest trochę dziwne...)

a możesz podpowiedzieć czym tak naprawdę różni się wymieniony konwerter od konwertera FiiO D3 DAC? który będzie lepszy?

Dodano po 7 [minuty]:

A czy taka przejściówka zastosowana w TV z przełącznikiem na OUTPUT będzie działać?
    Kino domowe Panasonic i TV LG - brak głosu przy transmisji z USB

0
  • #4 09 Lip 2012 18:33
    2konrafal1993
    Poziom 19  

Ta przejściówka powinna działać ale gwarancji nie daję możesz spróbować bo zapewne kosztuje grosze. Wiem że w tv na wejściu scart jest wyjście audio, więc warto spróbować bo cyfrowe konwertery są dużo droższe.

0
  • #5 10 Lip 2012 20:52
    kasia2cetus
    Poziom 7  

Znalazłem kabel scart z czterema podpisanymi cinch'ami: audiin, audio out, video in, video out
    Niestety po podpięciu do Tv i cinche audio (ani in ani out) dźwięk nie działał...
    Dodam że na TV przy złączu EURO napisane jest IN więc tam raczej żaden sygnał się nie pokaże...

0