Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDF385- pralka wlewa wodę, ale nie przeskakuje na dalszą fazę prog.

ryt 09 Lip 2012 01:02 2001 3
  • #1 09 Lip 2012 01:02
    ryt
    Poziom 8  

Witam,

Już jakiś czas mam problem z pralką PDF385. Pewnego dnia pranie działało tylko w miejscu w którym się ustawiło pokrętło programatora (np. napełnianie wodą) i program dalej nie ruszał, jednak jakimś szczęściem po wielogodzinnym przekręcaniu ręcznym udało się ustalić, od którego miejsca należy ustawić, aby pranie się dokończyło (między 3 a 4). Niemniej raz w ciągu tego cyklu trzeba było pchnąć na 4.

W sobotę po wypraniu dość sporego włochatego nakrycia, które w filtrze (czasem znajduję kamień, tym razem też jakąś rdzę, kiedyś nawet kluczyk imbusowy) oraz bębnie zostawiło sporo swoich włosów postanowiłem nastawić kolejne pranie na większej niż zwykle temperaturze oraz innym programie (6 lub 7).

Feler polega na tym, iż pralka wlewa wodę (choć jej w bębnie nie widać), ale nie przeskakuje na dalszą fazę programu. Pokrętło programatora potrafi przeskoczyć, gdy nastawię je na "odpompowywanie" wody, jednak zaraz po tym znowu załącza się wlewanie wody i całość się jakby zawiesza.

Patrzyłem na programator. Nie wygląda, aby coś się przepaliło. Próbowałem wyciągnąć grzałkę, lecz niewygodna pozycja i siła jaką musiałem włożyć, spowodowały, że zaprzestałem tej czynności.

0 3
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2012 00:39
    movzx
    Poziom 39  

ryt napisał:
    Próbowałem wyciągnąć grzałkę, lecz niewygodna pozycja i siła jaką musiałem włożyć, spowodowały, że zaprzestałem tej czynności.
    No i bardzo dobrze. Sprawdź na początek hydrostat.

0
  • #3 10 Lip 2012 01:57
    ryt
    Poziom 8  

[quote="movzx"]

ryt napisał:
    No i bardzo dobrze. Sprawdź na początek hydrostat.
    Czyli hydrostat i grzałka (w kolejności do sprawdzenia). Ten pierwszy już odkręcałem, ale nie wiedziałem czego szukać. Z zewnątrz wyglądał okay.

Przepraszam, że tak dopytuję, ale jestem prawie kompletnym laikiem. Wczytuję się głębiej w zasady działania pralki dopiero przy okazji naprawy.

edycja
    Zdam relację, gdy postąpię według wskazówek z tego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2261553.html#10738365

0
  • #4 14 Sie 2012 23:55
    ryt
    Poziom 8  

Pompka od roweru oraz płuca zastosowane na wężyku od hydrostatu pomogły. Musiałem jeszcze wąż odprowadzający umieścić wyżej, ponieważ leżał na ziemi. W przyszłości pewnie będę musiał wężyk wyjąć i dokładniej przeczyścić...

Pralka działa, więc dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0