Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaggio Nrg 96r. Ciecz. ciepły traci moc i gaśnie.

misio337 09 Lip 2012 08:36 2455 5
  • #1 09 Lip 2012 08:36
    misio337
    Poziom 2  

No więc tak mam problem z maszyną Piaggio Nrg 96 rocznik chłodzony cieczą.
    Skuter miał generalny remont, nowy wał, cylinder, tłok, magneto.
    Problem w tym że skuter raz odpala i jeździ normalnie aż się nie zagrzeje. Gdy sie zagrzeje traci moc nagle i gaśnie, dopiero po jakiejś dłuższej chwili jak się silnik ochłodzi mogę jechać dalej. Ale problem drugi polega na tym że nie raz czasem nic go nie ruszy i nie chce odpalić.

Świeca nowa, iskra jest, kompresja jest, gaźnik, kranik i filtr powietrza czyszczone.

Już nie mam siły do tego skutera i chciałbym by ktoś mi poradził co może być, jaka awaria :)

Pozdrawiam i liczę na odrobinę pomocy :)

• #2 09 Lip 2012 10:35
    BANANvanDYK
    Poziom 37  

Objawy wskazują na zacieranie się tłoka w cylindrze.

• #3 09 Lip 2012 14:57
    misio337
    Poziom 2  

Czyżby świetny mechanik, który trzymał mój skuter w naprawie i wymienił tylko części i nie doprowadził do jazdy(sam zrobiłem bo wystarczyło wyregulować gaźnik) przeoczył to?
    Co muszę zrobić?

• #4 09 Lip 2012 22:29
    BANANvanDYK
    Poziom 37  

Nowy cylinder i tłok, pytanie czy produkcji chińskiej - taki za ~100 zł z Allegro. Jeśli tak, to masz odpowiedź. Kiedyś cylindry sześćdziesiątki do skuterów Minarelli były ciasno spasowane, zacierały się przy pierwszej jeździe próbnej.

• #5 11 Lip 2012 00:48
    misio337
    Poziom 2  

Poszukałem szczęścia w okolicach modułu i trafiłem w samo sedno raczej, szczęście chciało że brat miał moduł mu zbędny i okazał się to strzał w 10 jak na razie :) od godz jakoś 19 spokojnie się trochę pojeździło, zobaczymy jak będzie dziś w dzień mam nadzieję ze na tym się skończy mój problem.

Moduł - darmo
    Świeca - 14 zł,
    wydatek na tą usterkę mam nadzieję że ostatni :)

Pozdrawiam, napisze wieczorem jak się zachowywał przez cały dzień

• #6 12 Lip 2012 01:40
    misio337
    Poziom 2  

Cały dzień fajnie się jeździło, zrobiłem ok 70 km i tylko raz zgasł, ale po chwili odpalił tak że pozytywnie :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME