Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka WHIRLPOOL AWE 6315/P - nie pobiera wybielacza

presies 09 Lip 2012 10:33 2990 2
  • #1 09 Lip 2012 10:33
    presies
    Poziom 6  

Witam,

Mam problem z pralką WHIRLPOOL AWE 6315/P - nie pobiera wybielacza.

Dozownik porządnie umyłem, jest czysty.
    Po zakończonym programie bawełna 95C płyn z wybielaczem pozostał w swojej komorze. Proszek jest zabierany bardzo ładnie, mechanizm dyszy wstrzykującej wodę jest oczyszczony- chodzi lekko.

Zastanawiają mnie dwie walcowate zatyczki w dozowniku (dokładnie w komorach na płyny). Czy one mają podnosić się lekko czy z lekkim oporem? Mam wrażenie że chodzą zbyt ciężko.

Przeczytałem również o problemie pobory wybielacza w innych modelach, podobno niektórzy mają pralki z błędem, który powoduje że, przy programie bawełna 95C nie jest pobierany wybielacz.

Zastanawiam się jak rozwiązać problem pobierania wybielacza.
    Macie może jakieś sugestie?

0 2
  • #2 09 Lip 2012 15:01
    egon42
    Poziom 37  

Sprawdził bym działanie kierownicy wody, czy w czasie jak ma być pobierany wybielacz woda kierowana jest do danej komory. Miałem kiedyś podobny problem w podobnej pralce rozłączyła się krzywaka łącząca dźwignię z programatora z kierownicą wody wtedy kierownica działała źle bo woda była kierowana tylko do 2 przegród w twoim wykonaniu pralka chyba podobnie ale pewności nie mam bo nie widać dokładnie na rysunku.

0
  • #3 09 Lip 2012 18:42
    presies
    Poziom 6  

Ramię łączące dyszę z wajchą od programatora działa dobrze, nic się tu nie wypina, napiąłem nawet lepiej sprężynę ramienia aby lepiej dociągało ramię dyszy podającej wodę.

Zrobiłem pranie bawełna 95C ze zdjętą pokrywą panelu i zobaczyłem coś ciekawego.
    Wybielanie odbywa się w momencie gdy ramię spadnie do najniższej pozycji i obróci dyszę maksymalnie w prawo. Niestety woda nie jest podawana w tej najniższej pozycji lecz na ostatnim milimetrze pozycji wyższej, zamiast wybielacza woda zabiera proszek...

Czy to aby nie jest jakiś fabryczny błąd? Brakuje dosłownie 1 mm aby ramię spadło do pozycji gdzie tryska wodą do celi z wybielaczem.

Widać to na grafice.
    Pralka WHIRLPOOL AWE 6315/P - nie pobiera wybielacza [/img]

0