Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować Quicki 701 i Huawei E173

09 Lip 2012 12:39 6806 9
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam problem jak w temacie. Tablet Apollo Quicki 701 ( na androidzie ) i modem Huawei E173 sieć Play Online. Próbowałem kilka ustawień lecz nie mogę uzyskać dostępu do internetu. Jeżeli chodzi o dostęp do internetu na laptopie ( system win XP ) to modem działa dobrze. Jak podłączony jest do Quicki 701 to nie mam dostępu do internetu. W konfiguracji zrobiłem nowy APN, APN nazwałem " internet " to zapisałem ,modem miga niebieskim światłem lecz nie mogę uzyskać dostępu do internetu. To jena z kilku konfiguracji, które zrobiłem i na obecną chwilę wyczerpały mi się pomysły co dalej robić. W jednym poście znalazłem, że powinno się zrobić zmiankę w opcji "Dial UP" lecz takiej opcji w tablecie nie znalazłem. Jeszcze wyczytałem, żeby ustawić numer dostępowy: *99# lecz opcji nr. dostępowy też nie znalazłem w tym tablecie. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Dziękuję za odzew lecz, tak jak napisałem w moim poście, w zakładce konfiguracji APN nie mam funkcji Dial-up. Tą stronę z linku już wcześniej odwiedziłem lecz z tego co przeczytałem to problem jest z komunikacją w AEURO2 a ja mam kartę sim z Pleya chyba, że niezależnie od sieci trzeba zmienić oprogramowanie.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Czytałem ze zrozumieniem. Lecz raczej nie zdecyduję się na aktualizację firmware gdyż jak już pisałem wcześniej modem jest używany w sieci play a wycinek tekstu z linku jest taki:

"Należy także pamiętać, że instalowany firmware nie jest przeznaczony do modemów pracujących w sieci Play - są raporty o problemach pojawiających się przy pracy uaktualnionego modemu w Play - transfery stają się niestabilne. Tę aktualizację warto przeprowadzić tylko wtedy, gdy zamierzamy korzystać z modemu w sieci Aero2. Niestety powrót do oryginalnego oprogramowania nie jest możliwy."

W związku z tym całkowicie dyskwalifikuje taki zabieg. Dziękuję za chęć pomocy kolego "Jacck" lecz ten sposób u mnie jest za bardzo ryzykowny i nie odwracalny.
    Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł?
  • Poziom 23  
    Firmware (to mój opis tam jest podlinkowany) nie trzeba zmieniać WCALE, nawet do Aero2. Odpowiednie informacje są na czerwono w samym artykule.
    Natomiast w zasadzie ten MID01 powinien mieć APN dla Play już wbudowany i powinien działać. Jeżeli nie, to dodajemy profil, nazwa dowolna, APN "internet" (koniecznie z małej litery), zapisujemy (zwykle przyciskiem wstecz) i zaznaczamy (jeżeli jest taka możliwość) jako aktywny (zwykle okrągły przycisk wyboru jest obok profilu).
    Jeżeli tylko karta SIM pozwala na połączenia (nie jest to rozładowany prepaid i usługi są aktywne - proponuję sprawdzić w inny sposób) to powinno zadziałać od ręki.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Kolego "jdanecki" ja robiłem właśnie to co opisujesz na tej stronie. Tak jak tam napisałeś używałem programu Top NetInfo, potem stworzyłem nowy APN tak jak piszesz. Modem tylko migał na niebiesko i co jakiś czas na ułamek sekundy miga poziom sygnału ( tak jak by się połączył i od razu rozłączył ) tak jest cały czas. Kilkukrotnie robiłem nowy APN i takie ustawienia jak piszesz i nic. W odpowiedzi na mojego maila od dystrybutora Apollo w Polsce dostałem odpowiedź, że oni nie testowali tego tabletu z tym modemem i w związku z tym nie są pewni czy te urządzenia ze sobą będą współpracować. Dla przypominienia tablet to: Apollo Quicki 701 a modem: Huawei E173 z kartą sim działającą w Pleyu. Tak jak pisałem wcześniej ten modem bez problemu działa na laptopie z win XP.
  • Poziom 23  
    Jedyne co możesz spróbować jeszcze zrobić, to wyłączyć wirtualny napę CD za pomocą TNI - zostawić tylko modem. Czasem pomaga to w rozpoznaniu urządzenia przez niektóre tablety.
  • Poziom 14  
    Szkoda, że na razie nie mogę sprawdzić tego co piszesz, gdyż tablet oddałem koledze. Jak wróci z urlopu, to wezmę go, i spróbuję wyłączyć napęd tak jak piszesz.
  • Poziom 10  
    Poszukuje romu do tego tabletu - jest ktos w stanie pomoc ???