Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco odea Go Nie leje kawy

michalp85 09 Lip 2012 12:58 6760 3
  • #1 09 Lip 2012 12:58
    michalp85
    Poziom 8  

Odea go,
    młynek działa, ciśnienie jest, dysza pary działa, dysza wody gorącej działa.

Od 2 dni odkamieniam, bo przestała lecieć kawa.

Mielił, robił, leci troszeczkę, takie pierwsze pryśnięcie, i nic dalej.
    pompa chodzi, przestaje, chodzi dalej i zapala się lampka zapowietrzenia.

W bloku zaparzającym słychać strzał, spuszcza krążek ładnie zmielonej gorącej i lekko mokrej kawy;
    Woda (trochę) ląduje w tacce koło odpadków.

Miałem Odea giro plus i pożądne odkamienianie przez 3 dni pomogło.
    tu wczoraj po godzinie odkamieniania zrobił 1 kawę.

teraz nic.

wyjąłem blok, wyjąłem biały zaworek z czarnym w środku, rozebrałem działa.
    (link do zdjęcia z takim samym zaworkiem)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1992806.html

Czy można z odkamieniaczem zrobić kawę? czyli przepuścić odkamieniacz przez część parzącą.

gdzieś czytałem że lepszy jest kwasek cytrynowy lub ocet zamiast odkamieniacza.
    ktoś ma pomysł?

Dodano po 2 [minuty]:

Dodatkowo

jak uruchamiam zimny, najpierw musze odpowietrzyć,

po odpowietrzeniu jak wchodzi w tryb przeczyszczenia, to puszcza troszeczkę wody, ale malo,

pompa chodzi, chodz, chodzi, woda przecieka przez dyszę do spieniania mleka,
    ale przez dysze od kawy już nie leci.

wyskakuje bład, w ekspresie słychać w bloku strzał i woda ląduje w tacce koło odpa

0 3
  • #2 09 Lip 2012 21:20
    arekb81
    Poziom 25  

Możesz zrobić kawę z odkamieniaczem, tylko to raczej nie pomorze.

Najprawdopodobniej masz zapchane sitko w bloku zaparzającym, albo uszkodzony/zapchany zaworek w bloku zaparzającym. (na samej górze) Ten zaworek można rozebrać przekręcając "pokrywkę". Jest tam sprężynka, taki grzybek oraz oring. Sprawdź, czy nóżka tego grzybka z takim zgrubieniem przechodzi lekko, a nawet z luzem przez otworek obudowy. Jeśli nie, lekko powiększ otwór, tak żeby przechodziła luźno.

0
  • #3 10 Lip 2012 00:37
    michalp85
    Poziom 8  

Saeco odea Go Nie leje kawy Saeco odea Go Nie leje kawy Czyszczeni zaworka pomogło
    Ale teraz widzę że z zaworks wychodzi rurka biała która wchodzi w czarna. I ta czarna obudowie ekspresu wewnątrz koło bloku jest lekko oblamana. Nie wiem czy ma to znaczenie. na 4 zrobione dwie trafiły do filiżanki dwie zostały zrobione dobrze a 2 zostały wysłane do taczki ze śmieciami. dodatkowo w trakcie pracy cieknie dyszy do spieniacza. express przed każdym włączeniu się zapowietrza trzeba dodatkowo po odpowietrzeniu przytrzymywac pokrętło od dyszy, bo potrafi lekko odpuscic w strone pary i wyskakuje blad.

0
  • #4 10 Lip 2012 09:11
    arekb81
    Poziom 25  

Ta złamana rurka jest bardzo ważna. Tą rurką zaparzona kawa z bloku, trafia do wylewki, a następnie do filiżanki.

Jeśli cieknie z zaworu pary, trzeba w nim wymienić oringi uszczelniające, albo cały zawór, jeśli jest plastykowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów