Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco odea Go Nie leje kawy

michalp85 09 Jul 2012 12:58 8260 3
    michalp85
    Level 9  
    Odea go,
    młynek działa, ciśnienie jest, dysza pary działa, dysza wody gorącej działa.

Od 2 dni odkamieniam, bo przestała lecieć kawa.

Mielił, robił, leci troszeczkę, takie pierwsze pryśnięcie, i nic dalej.
    pompa chodzi, przestaje, chodzi dalej i zapala się lampka zapowietrzenia.

W bloku zaparzającym słychać strzał, spuszcza krążek ładnie zmielonej gorącej i lekko mokrej kawy;
    Woda (trochę) ląduje w tacce koło odpadków.

Miałem Odea giro plus i pożądne odkamienianie przez 3 dni pomogło.
    tu wczoraj po godzinie odkamieniania zrobił 1 kawę.

teraz nic.

wyjąłem blok, wyjąłem biały zaworek z czarnym w środku, rozebrałem działa.
    (link do zdjęcia z takim samym zaworkiem)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1992806.html

Czy można z odkamieniaczem zrobić kawę? czyli przepuścić odkamieniacz przez część parzącą.

gdzieś czytałem że lepszy jest kwasek cytrynowy lub ocet zamiast odkamieniacza.
    ktoś ma pomysł?

Dodano po 2 [minuty]:

Dodatkowo

jak uruchamiam zimny, najpierw musze odpowietrzyć,

po odpowietrzeniu jak wchodzi w tryb przeczyszczenia, to puszcza troszeczkę wody, ale malo,

pompa chodzi, chodz, chodzi, woda przecieka przez dyszę do spieniania mleka,
    ale przez dysze od kawy już nie leci.

wyskakuje bład, w ekspresie słychać w bloku strzał i woda ląduje w tacce koło odpa
    arekb81
    Level 27  
    Możesz zrobić kawę z odkamieniaczem, tylko to raczej nie pomorze.

Najprawdopodobniej masz zapchane sitko w bloku zaparzającym, albo uszkodzony/zapchany zaworek w bloku zaparzającym. (na samej górze) Ten zaworek można rozebrać przekręcając "pokrywkę". Jest tam sprężynka, taki grzybek oraz oring. Sprawdź, czy nóżka tego grzybka z takim zgrubieniem przechodzi lekko, a nawet z luzem przez otworek obudowy. Jeśli nie, lekko powiększ otwór, tak żeby przechodziła luźno.
    michalp85
    Level 9  
    Saeco odea Go Nie leje kawy Saeco odea Go Nie leje kawy Czyszczeni zaworka pomogło
    Ale teraz widzę że z zaworks wychodzi rurka biała która wchodzi w czarna. I ta czarna obudowie ekspresu wewnątrz koło bloku jest lekko oblamana. Nie wiem czy ma to znaczenie. na 4 zrobione dwie trafiły do filiżanki dwie zostały zrobione dobrze a 2 zostały wysłane do taczki ze śmieciami. dodatkowo w trakcie pracy cieknie dyszy do spieniacza. express przed każdym włączeniu się zapowietrza trzeba dodatkowo po odpowietrzeniu przytrzymywac pokrętło od dyszy, bo potrafi lekko odpuscic w strone pary i wyskakuje blad.
    arekb81
    Level 27  
    Ta złamana rurka jest bardzo ważna. Tą rurką zaparzona kawa z bloku, trafia do wylewki, a następnie do filiżanki.

Jeśli cieknie z zaworu pary, trzeba w nim wymienić oringi uszczelniające, albo cały zawór, jeśli jest plastykowy.