Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę z gwarancją min 5 lat

phuss 09 Lip 2012 13:08 10382 10
  • #1 09 Lip 2012 13:08
    phuss
    Poziom 2  

Witam wszystkich, po 10 latach padła nam pralka. Nie mamy zamiaru jej naprawiać i chcemy kupić nową. Proszę o poradę co kupić.
    Pralka bedzie stała w piwnicy więc wygląd nie ma większego znaczenia,
    pralka ma być w rozsądnej cenie~1200zł,
    wsad 6-7kg,
    pobór wody mało ważny,
    pobór prądu jak najmniejszy :D ,
    pełna gwarancja producenta -5 lat
    pralka ma dobrze prać a nie mielić bębnem
    Marka pralki i wymiary nie mają znaczenia-piwnica, pralka ma spełniać jak najwięcej z w/w parametrów.
    Pozdrawiam i proszę o konkrety.

• #2 09 Lip 2012 13:24
    opamp
    Użytkownik obserwowany

phuss napisał:
    pełna gwarancja producenta -5 lat

Zapomnij chyba że kometa spadanie to ci uznają ;-)

• #3 09 Lip 2012 13:32
    phuss
    Poziom 2  

Nie ma takich ? :cry: , czytałem coś o BEKO że dają 5 lat gwarancji, chyba że pisze małym druczkiem na wybrane części np. kabel zasilający :D

• #4 09 Lip 2012 14:51
    opamp
    Użytkownik obserwowany

A wiesz jak działa przedłużona gwarancja np: za 30 zł ? To ubezpieczanie ale takie że można się nim podetrzeć w znane miejsce.

• #5 09 Lip 2012 15:42
    mędrek82
    Poziom 11  

pralka Mastercook PFD-1226 - 6kg, 1200 obrotów, klasa A++, program ekonomiczny 45 minutowy, wyświetlacz LCD, polska produkcja, cena 980-zł do 1050 zł znajdziesz do tego dokupujesz przedłużoną gwarancje do 5 lat za 229 zł od producenta (gwarancja na całość).

• #6 09 Lip 2012 18:01
    phuss
    Poziom 2  

No dobra , pewnie z tymi 5 latami gwarancji przesadziłem, ale w tych czasach na prawdę ciężko coś wybrać, kiedyś człowiek miał do wyboru polar albo wiatkę. A wybór polegał na tym co udało mu się kupić. Dziś producentów jest masa i każdy swój produkt chwali. Na prawdę nie wiem czym się kierować w zakupie pralki. Nasz mastercook chodził 10 lat, coś w nim wczoraj zaśmierdziało i koniec, rozebrałem popatrzyłem płyta panelu sterowania spalona, od góry dziura w fartuchu, nie ma co reanimować. Co kupić?

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Moja piękniejsza połowa zabrała mnie do sklepów na oglądanie pralek, (ona w necie to nie bo nie pomaca i takie tam bla bla bla).
    Spodobały jej się dwie pralki
    1.HOTPOINT ARISTON WMG 722 PL ( cena ok 1000,00)
    2. WHIRPOOL AWO/D 5720/P ( cena ok 1200,00)
    Szczerze mówiąc to wielkiego wyboru w naszej mieścinie nie ma.
    Bardzo proszę o poradę, jeżeli już to którą z tych dwóch wybrać?

• #7 09 Lip 2012 22:40
    skryn
    Admin grupy AGD

opamp napisał:
    A wiesz jak działa przedłużona gwarancja np: za 30 zł ? To ubezpieczanie ale takie że można się nim podetrzeć w znane miejsce.

Proszę przestać pisać głupoty w tematach, o których nie ma się zielonego pojęcia.
    Wykupienie pełnej dodatkowej gwarancji Producenta (zwyczajowo 150PLN na kolejne trzy lata, a nie w firmie "krzak pseudoubezpieczeniowej" i naciąganej przez sklep dla prowizji) skutkuje objęciem wszystkich uszkodzeń wynikających z eksploatacji sprzętu, poza uszkodzeniami mechanicznymi z winy klienta. Dotyczy to tylko gwarancji Producenta, a nie firmy ubezpieczeniowej, z którą można bujać się do bólu i nic z tego nie wynika.
    Formularze od producentów, odnośnie możliwości przedłużenia gwarancji, są na ich stronach.
    Przykładowo:
    http://www.amica.com.pl/pl,promocje,gwarancja-plus,24,3.html
    http://www.amica.com.pl/files/pl/promotions/gwarancja_plus/5latGWARANCJI_ulotka.pdf

Następna taka rada Kolegi skutkować będzie ostrzeżeniem.

• #8 10 Lip 2012 10:17
    patryk260983
    Poziom 18  

phuss napisał:

1.HOTPOINT ARISTON WMG 722 PL ( cena ok 1000,00)
    2. WHIRPOOL AWO/D 5720/P ( cena ok 1200,00)

Bardzo proszę o poradę, jeżeli już to którą z tych dwóch wybrać?

Jeśli już miałbym wybierać między tymi dwiema, to wybrałbym nr 2.
    Rodzice mają Whirpool'a (wyglądem niczym się nie różni, ale nie wiem czy to ten sam model dokładnie) i już ponad 5 lat bez awarii (nie przedłużali gwarancji). Dali za nią około 1100zł, to i tak sporo wydaje mi się, jak na tą markę (ja tyle dałem za swoją Bosch'a).
    Pralka wyświetla dokładny czas prania i to jest dobre, zazwyczaj moja mama pierze na programie 40 stopni syntetyczne i trwa to godzinę (tyle też pokazuje łącznie w płukaniem i wirowaniem). Po tym czasie pralka się wyłącza.
    Rodzice próbowali namówić mnie też na Whirpool/a, nie zdecydowałem się, bo są chyba nielicznymi posiadaczami, którzy przez ten czas jeszcze nie wpakowali w ta pralkę pieniędzy ;-)
    A i części tanie, a whirpool = polar (kiedyś najlepsze pralki).

• #9 10 Lip 2012 10:35
    cirrostrato
    Poziom 36  

Trochę off: mam od trzech lat AEG Lavamat, kupiona z wadą (niewielka rysa na obudowie z boku i zbiłem cenę na 900zł), wyświetlacz LED (prymitywny) ale czas do końca prania wyświetla, duża/głęboka (takiej szukałem) ale stoi w pralni w piwnicy, tygodniowo trzy prania, jak synowa z wnukiem nas odwiedzą to i dwa dziennie, zero problemów, jak wytrzyma pięć lat (i ew. padnie) to osobiście wywalę na elektrośmieci.

• #10 10 Lip 2012 11:26
    phuss
    Poziom 2  

Pralka zamówiona, wybór padł na HOTPOINT ARISTON WMG 722 PL.
    Wsad 7 kg, 1200 obrotów, klasa energetyczna A++, cena 970,00 z dostawą do domu. Dodatkowo u producenta można dokupić 3 letnią gwarancję za 189,00 zł i pewnie ją dokupię.

• #11 10 Lip 2012 11:29
    fvnl
    Poziom 15  

Nie wiem jak nowe Whirpool-e, ale egzemplarze z przed 15 lat (sztuk dwie) z programatorem mechanicznym działają do dzisiaj w zakamienionej jak diabli wodzie u rodziców i dziadków.

phuss napisał:
    kiedyś człowiek miał do wyboru polar albo wiatkę. A wybór polegał na tym co udało mu się kupić.
    To były piękne czasy, stać było ludzi prawie na wszystko... Dziś zupełna odwrotność.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo