Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mrugający obraz w lexus-ie (mój tv nie lubi niebieskiego)

lukastoja 17 Sty 2005 13:35 672 3
  • #1 17 Sty 2005 13:35
    lukastoja
    Poziom 15  

Potrzebuje nieco pomocy przy z lekka podstarzalym tv kolorowym :)
    Niestety nie wiem jaki to dokladnie model chwilowo nie moge sprawdzic
    W pewnym momencie zaczelo sie zmieniac nasycenie kolorow w dolnej i gornej czesci ekranu, jako leniwy czlowiek powiedzialem -"no trudno, niech beda rozne" ale po pewnym czasie caly ekran zaczal skakac tzn nie obraz tylko same kolory. Wtedy otwozylem i zauwazylem ze grzeja sie konden. elektrolit. przy przetwornicy takie na wysokie napiecie (sztuk dwa) wymienilem i problem zniknal. Niestety po 4 miesiacach stalo sie to samo, a wymienione kond. sie nie grzeją. Wiec nie wiem co wymienic (poza telewiz.). Jest jeszcze tak ze czasem jak sie nagrzeje to dziala poprawnie.
    Nie jestem specjalista od tv wiec nie wiem
    Jesli ktos przebrna przez ten opis i zna odpowiedz to bylbym bardzop wdzieczny.

0 3
  • #2 17 Sty 2005 15:05
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Opisany objaw świadczy o uszkodzeniu kondensatorów elektrolitycznych, i tu upacie musisz szukać wspomnianego uszkodzenia.
    Szkoda, że nie podałeś marki TV i oznaczeń schematycznych wymienionych kondensatorów, które powinny być na 105"C.
    Sprawdż też luty.

0
  • #3 17 Sty 2005 19:53
    Wodniczek
    Poziom 14  

prawdopodobnie kondensatory gzrzały się ze starości a przy wymianie coś innego zruszyłeś i na te 4 miesiące problem znikł posprawdzaj sąsiednie układy które mogłeś przez przypadek zruszyć.....może coś poprostu niełączy model telelwizora wiele by wyjaśnił Pozdro.

0
  • #4 17 Sty 2005 20:35
    PK2006
    Poziom 22  

Myślę,że przyczyny należy szukać w zasilaczu.Wymień wszystkie elektrolity w zasilaczu oraz elki,które się grzały.Napisz o efektach.

0