Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba satellite l300-1A3; biały ekran

Weither 09 Lip 2012 14:43 3200 0
    Weither
    Poziom 12  
    Witam. Posiadam laptop Toshiba Satellite L300-1A3. Na początku miałem problemy z przegrzewaniem się układu, więc oddałem ją do serwisu. Wszystko fajnie, nałożone pasty itd. Skończyła się gwarancja i komputer zaczął wariować.

Gdy włączam komputer w losowym czasie na ekranie pojawia się biały ekran lub ekran w kolorach tęczy(naprawdę, wszystko tam można znaleźć). Cóż, laptop poszedł do serwisu gdzie zażyczyli sobie 400zł(ponoć wymieniali płytę główną, no ale 3 miesiące gwarancja trwała). Dobra, poszło znowu na gwarancję i dostałem laptop, który podziałał kilka dni i znowu się zepsuł.(dostałem go idealnie po gwarancji). Stwierdziłem, że nie będę wieprze pasł i sam się za to wezmę.

Na początek próbowałem namierzyć usterkę. Obstawiałem matrycę(i jej paletę barw) i tu zrobiłem test:
    -podłączyłem do monitora i działałem po systemie; biały ekran
    -włączyłem system a następnie muzykę - w chwili pojawienia się białego ekranu muzyka zgasła(co by świadczyło wiadomo o czym)
    Jako, że jestem serwisantem amatorem postanowiłem sprawdzić ram(podejrzany zwiach systemu); gdy włączam memtest robi się z kolei czarny ekran(podobnie jak w przypadku innych programów, m.in. do mierzenia temperatur). Po tym laptop jest ciepły(nie parzy, ale jest ciepły). No nic, postanowiłem wrzucić go na matę chłodzącą i efektu nie muszę chyba pisać. Po tym wszystkim stawiam na zintegrowany układ graficzny od intela(GMA4500). Póki co nałożę pasty chłodzące i sprawdzę co się dzieje. Cóż, stawiam na balle przy układzie ale pewny nie jestem(np przypadek z memtestem). Macie jakiś pomysł?

Pozdrawiam