Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki - monitory ATH-M50 oryginał czy podróbka false

gieno1 09 Lip 2012 17:39 2692 12
  • #1 09 Lip 2012 17:39
    gieno1
    Poziom 13  

Witam Szanownych Forumowiczów.
    Stałem się nabywcą słuchawek ATH-M50 znanej i cenionej firmy Audio-Technica. Zakupione w Allegro po bardzo atrakcyjnej cenie. Po rozpakowaniu przesyłki już na sam wydają się być raczej tandetną podróbą niż oryginałem:
    1. plastik z jakiego są wykonane jest b.podobny do tego z którego wykonuje się obudowy uniwersalne,
    2. pierścienie oraz literki L i R niby chromowe są tylko napylone a nie wykonane z metalu. Czy tak powinno być?łąk
    3. Kabłąk trzeszczy a przy rozchylaniu pojawiają się dziwne wybrzuszenia
    4. nauszniki są wykonane z jakiegoś materiału przypominającego skórę ale nią nie są na 100%,
    pokrowiec także jest wykonany niedbale (żeby wystawały nitki !!! ?) a poza tym nie jest zaokrąglony tylko ma kształt prostokątny

Jak sprawdzić czy są to oryginały, może ktoś już ma takie i zechciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami ...... . :cry: Smutne ale wydaje się być prawdziwe, a może jednak się mylę. :|

Proszę o pomoc ... .

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Lip 2012 18:20
    fvnl
    Poziom 15  

gieno1 napisał:
    Jak sprawdzić czy są to oryginały
    Może zdjęcia wstaw tych słuchawek, kabla, pudełka itd. (ostre i dużej rozdzielczości)... To się oceni...

Kupiłeś te słuchawki jako nowe po atrakcyjnej cenie (ile konkretnie) ? Nie ma czegoś takiego jak atrakcyjna cena za nowe słuchawki. Za nowe jest tylko cena sklepowa różniąca się o parę/paręnaście procent. Jak znacznie tańsze to wiadomo że podróbki. Takie rzeczy kupuje się tylko w znanych, dużych sklepach internetowych...

Szybki look na allegro i widać że nowe kosztują od 575-700PLN.
    Jest też 'atrakcja' - czyli nowe za 299,99PLN. Te kupiłeś ?
    UWAGA ! Wysyłka od 21 do 40 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty.
    Z Australii i Hong Kongu szybciej paczki odbierałem :lol:

Czekam na zdjęcia.

0
  • #3 09 Lip 2012 19:02
    gieno1
    Poziom 13  

Dokładnie te - sprzedająca Nick:vanilla212. Jednak miały być refurbished a tak widocznie nie jest. Zdjątka wkleję nieco później.
    Co dalej!@#$% ?????

0
  • #4 09 Lip 2012 19:14
    fvnl
    Poziom 15  

Obejrzymy i zobaczymy. Jak okaże się podróba to kontakt ze sprzedawcą i zwrot. Jak nie będzie chciał polubownie to siłą trzeba będzie...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 09 Lip 2012 19:43
    gieno1
    Poziom 13  

A oto i zdjęcia tego co kupiłem .... Słuchawki - monitory ATH-M50 oryginał czy podróbka false Słuchawki - monitory ATH-M50 oryginał czy podróbka false Słuchawki - monitory ATH-M50 oryginał czy podróbka false Słuchawki - monitory ATH-M50 oryginał czy podróbka false Słuchawki - monitory ATH-M50 oryginał czy podróbka false Słuchawki - monitory ATH-M50 oryginał czy podróbka false

0
  • #6 09 Lip 2012 20:02
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

gieno1, chińszczyzna, słuchawek refurbished nie ma. To się nie opłaca producentowi.
    Możesz zwrócić zakupiony towar 14dni od daty zakupu czy jakoś tak.

0
  • #7 09 Lip 2012 20:18
    gieno1
    Poziom 13  

No tak jak myślałem ..... żal ...
    O tym że nie ma słuchawek refurbished niestety nie wiedziałem - teraz już wiem, ale trochę mnie to kosztowało. To nie był dobry pomysł liczyć na uczciwość innych i kupować w ciemno.....
    Nie wiem z kolei jak udowodnić sprzedającej że nie są to oryginały. Na podstawie czego - domysłów? Sprzedawca nie odbiera telefonów a na maile odpisuje po kilku dniach.
    Czy mogę odesłać towar który na dodatek przysłała inna osoba, chociaż z tej samej miejscowości co sprzedający???
    No ręce opadają

0
  • #8 09 Lip 2012 20:32
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Zgłoś do allegro.

0
  • #9 09 Lip 2012 20:49
    gieno1
    Poziom 13  

Zgłoś na Allegro owszem ale pytanie co?
    W jaki sposób udowodnić że owe niby ATH-M50 nie są oryginalne?

0
  • #11 10 Lip 2012 01:17
    fvnl
    Poziom 15  

gieno1 napisał:
    Zgłoś na Allegro owszem ale pytanie co?
    W jaki sposób udowodnić że owe niby ATH-M50 nie są oryginalne?

Niczego nie musisz udowadniać, odeślij to w cholerę z potwierdzeniem odbioru i żądaj zwrotu pieniędzy. Wcześniej napisz maila, że odsyłasz towar z racji że jest nieoryginalny i żądasz zwrotu pieniędzy. W przeciwnym razie sprawę kierujesz do sporów allegro albo służb mundurowych czy do UOKIK.

Następnym razem kupuj w renomowanych sklepach, lub pytaj przed zakupem. Nie po...

1
  • #12 10 Lip 2012 01:35
    gieno1
    Poziom 13  

Dzięki za poradę fvnl - tak też i zrobię a o rezultatach poinformuję.

0
  • #13 19 Lip 2012 19:50
    gieno1
    Poziom 13  

Poszedłem za radą fvnl i odesłałem podróby ATH-M50. Nie mając pewności co do autentyczności owych słuchawek zadzwoniłem do firmy konsbud-audio (przedstawiciel firmy Audio-Technika na Polskę) z prośbą o poradę. Przedstawiciel żywo się zainteresował tematem i naprawdę pomógł. Nie czekając zamówiłem nowe tym razem oryginalne ATH-M50 w sklepie Rockfan w Olsztynie (warto tam wstąpić - sprzedawca Bartek - polecam) cena ich wyniosła 550 zł - taniej niż w necie.
    A teraz najważniejsze:
    Słuchawki pod każdym względem są The Best.
    1. Brzmienie zaskakuje najpierw mocą a po chwili barwą. Te "słuchwy" nie duszą się przy wysterowaniu pełną mocą zarówno z miksera Soundcraft jak i po podłączeniu do POD X3 Live.
    2. Estetyka wykonania jest powalająca. Plastik jest naprawdę pożądny, przy dotyku sprawiający wrażenie aksamitu. Przy tym jest solidny mocny.
    3.
    srebrne pierścienie na zewnętrznej stronie słuchawek są wykonane z metalu a nie napylone nie wiadomo czym jak w podróbach.
    4.
    Futerał, przewód, złączka mini jack - Jack 6,3mm jak i wiele innych łącznie z opakowaniem są wykonane naprawdę estetycznie.
    5. Pady wykonane z czegoś przypominającego skórę są b. przyjemne i super izolują od otoczenia ( słychać naprawę niewiele z otoczenia).
    6. Po ponad czterogodzinnej pracy z nimi na głowie nie czułem zmęczenia.
    Odzwierciedlają całe spektrum dźwięków od basów 20Hz po wysokie czyste stringsy.
    Niuansem w moim przekonaniu może być jak sądzę lekko podniesiony dół pasma częstotliwości. Nie przeszkadza a nawet pomaga.
    Jak znajdę nieco czasu wstawię zdjęcia oryginałów.
    Dziękuję za pomoc wszystkim zainteresowanym tym tematem. Tematu nie zamykam.

1