Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telestar 9855 T Croma - wyszukiwanie programów

LeCezar 09 Lip 2012 17:44 1642 2
  • #1 09 Lip 2012 17:44
    LeCezar
    Poziom 10  

Witam,
    Ostatnio stałem się posiadaczem tego oto trochę zabytkowego telewizora :)
    Chciałbym go wstawić dzieciakom do pokoju, jednak problemem jest, że telewizor:
    1. Przez czas swojego użytkowania był podłączony wyłącznie na kablówce
    2. Nie był przez jakiś czas używany, jednak nie był wystawiony na żadne warunki atmosferyczne.
    3. Obecnie chcę go podłączyć pod zwykłą telewizję antenową starego typu.

Po włączeniu telewizora wszystko działa, tj. dźwięk, pilot oraz obraz. Jedynym mankamentem jest brak programów. Przeszukałem już forum na temat tego telewizora i nie znalazłem rozwiązania. Wszedłem w tryb programowania (tak mi się przynajmniej wydaje) poprzez przytrzymanie przycisku "menu" na pilocie. Pojawiło się czerwono-czarne okno z listą kanałów 1-100. W lewym dolnym rogu jest informacja, że kolorowymi przyciskami możemy: ukryć, wpisać, usunąć bądź automatycznie zapisać.
    Nie mam pojęcia co z tymi rzeczami zrobić.
    Szukałem również informacji jak wejść w tryb serwisowy ponieważ kilku osobom pomógł on. Niestety na forum nie ma tego konkretnie napisane.
    Prosiłbym o pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie wszystkiego krok po kroku :)

Pozdrawiam

0 2
  • #3 10 Lip 2012 12:21
    LeCezar
    Poziom 10  

Sposobu z pierwszego linku próbowałem i wyglądało to mniej więcej tak: wejście na byle jaki kanał - > długie przytrzymanie przycisku menu - > odpalało się to czerwono czarne okno i nie wiem co tam zrobić żeby nastawić kanał.

Zaraz popróbuję z tym drugim

Dodano po 34 [minuty]:

Drugi sposób pomógł :) dzieki piękne leci łapka :)

0