Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodbiornik "Stolica" - Cewka oscylatora fal długich

09 Lip 2012 19:19 4250 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mam mały problem. Posiadam radioodbiornik "Stolica", ale posiada jedną wadę: cewki oscylatora są zepsute z powodu wieku.

Potrzebowałbym wiedzieć ile zwoji oraz jaką średnicę drutu posiadają cewki L8, L9, L11.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Admin Grupy Retro
    M. Szczurek - "Poradnik radioamatora. Wiadomości ogólne i części radiowe."
    Chyba kiedyś to wstawiałem, ale nie mogę znaleźć. Dane nawojowe cewek do odbiorników AGA, Pionier i Mazur. Stolica jest podobna układowo (w tej części schematu) do Mazura, więc myślę, że możesz użyć danych dla Mazura.

Radioodbiornik "Stolica" - Cewka oscylatora fal długich Radioodbiornik "Stolica" - Cewka oscylatora fal długich

• Poziom 27  
    Jak zamierzasz nawijać tą cewkę? Oryginalnie są nawijane koszykowo. Nie wiem, czy ktokolwiek posiada taką nawijarkę. Dobrze byłoby, gdyby ktoś z kolegów ujawnił się z takim sprzętem.
  • Poziom 32  
    Koszykowe cewki da radę nawijać z palca. Postaram się wieczorem wrzucić fotki.
    Radioodbiornik "Stolica" - Cewka oscylatora fal długich

Z lewej: zespół cewek wejściowych DF (na górze cewka antenowa, na dole - rezonansowa, z prawej: cewka oscylatora SF. Współpracują z lampą ECH21, jak w Stolicy.
  • Poziom 36  
    Wpisz do wyszukiwarki Allegro ,,Stare cewki do radia'' jest aukcja z kompletem cewek, stan na oko chyba dobry, nie ja wystawiam.